Perustiedot
| Rekisterinumero | SPM-112 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 88000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Niro |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 460 km |
| Akkukapasiteetti ** | 64,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 72,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Tehdastakuu voimassa 08/2030 tai 150 000km
- 1 om.
- Merkkiliikkeen huoltokirja, viimeisin huolto 88tkm, 04/2026
- 2 x renkaat + 2 x erik.vanteet
- Sisätilan esilämmitys-/viilennystoiminto (EV)
- Vetokoukku
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Ilmalämpöpumppu (EV)
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä (EV)
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä (EV)
- Navigointijärjestelmä, Euroopan ja Venäjän kartat (käyttökielinä mm. suomi, ruotsi ja englanti)
- Automaattinen ilmastointi, 2-alueinen
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- EX - Premium Pack Kuljettajan sähkötoiminen istuin, Kuljettajan istuimen sähkötoiminen ristiseläntuki, Sähkötoiminen takaluukku, 10,25" digitaalinen mittaristo
- 10,25" -kosketusvärinäyttö keskikonsolissa (suomenkielinen)
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet takana reunapaikoilla (2 kpl)
- Keskikyynärnoja edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitasku etumatkustajan istuimen takana
- Lehtitasku kuljettajan istuimen takana
- Lämmitettävät etuistuimet
- Takaistuimen keskikyynärnoja mukitelineellä
- Takaistuin 60:40 suhteessa taittuva selkänoja
- ESC-ajonvakautusjärjestelmä
- Moottoritieajoavustin
- Ilmastoinnin suuttimet takamatkustajille
- Lämmitettävä takaikkuna
- Sisäpuhaltimen sähkötoiminen lisälämmitin (PTC) (EV) 5,5 kW
- Etuturvatyynyt
- Ajotietokone
- Ulkopeilit, lämmitettävät ja sähkösäätöiset
- Ulkopeilit, sähköisesti koria vasten taittuvat
- Android Auto-yhteensopivuus
- Apple CarPlay -yhteensopivuus
- Bluetooth hands-free puheohjauksella
- Kia Connect etähallinta
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- USB-latausliitin edessä
- USB-liitin edessä
- Audiojärjestelmä 6 kaiutinta
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 31.8.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 31.8.2023 |
| Vetopainot | 300 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2200 kg |
| Omapaino | 1757 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Antti-Jussi Talo
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;tal;si.;jus;ti-;ant
Santeri Savolainen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;avo;i.s;ter;san
Jaakko Jyrkinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;rki;.jy;kko;jaa
Santtu Happonen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;ttu;san
Aaro Leskinen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;esk;o.l;aar
Juha Turunen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;uru;a.t;juh
Niko Turpeinen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ein;urp;o.t;nik
Sami Mikkanen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;ikk;i.m;sam
Sami Kopeli
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;li/;ope;i.k;sam
Elias Ojala
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;as.;eli
Jaakko Rask
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;sk/;.ra;kko;jaa
Lassi Ahveninen
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;eni;ahv;si.;las