Perustiedot
| Rekisterinumero | GLN-103 |
| Vuosimalli | 2015 |
| Viimeisin katsastus | 2.10.2025 |
| Ajomäärä | 202000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | C |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Juha Kahari
Automyyjä
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltohistoria
- 2 x renkaat 2 x erikoisvanteet
- Wepasto kaukosäädöllä
- Vakionopeudensäädin
- Bluetooth, langaton yhteys, handsfree sis. HD-äänenlaadun
- 7G-Tronic Plus -automaattivaihteisto
- Aktiivinen pysäköintiavustin
- ESP-ajovakaudenhallintajärjestelmä
- ESP-kaarredynamiikka-avustin
- ASR-luistonestorajoitin
- Comfort-ilmastointiautomatiikka (Thermatic), 2-vyöhykkeinen
- Dieselhiukkassuodatin
- SCR -suurempi AdBlue -säiliö
- Vaihtamispisteen näyttö
- Etuistuinten korkeuden säätö
- Etuistuinten osittainen sähkösäätö
- Isofix-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
- Kyynärnoja edessä, säilytyslokerollinen
- Käännettävä takaselkänoja 40:20:40
- Nelisuuntaisesti säädettävät pääntuet edessä ja kaksisuuntaisesti takana
- Assyst-huoltonäyttö
- Sadetunnistin
- Takalasin lämmitys automaattisesti poiskytkeytyvä
- Tummennetut, lämpöä eristävät lasit
- Tuulilasinpyyhkimen kertapyyhkäisytoiminto
- Etumatkustajan istuimen käytön tunnistus turvatyynyn laukaisulle
- Ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt (yhd. rintakehän/lantiontyynyt)
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- ABS-jarrut
- Adaptiiviset jarrut
- BAS-hätäjarruavustin
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru, automaattinen vapautus liikkeelle lähdettäessä
- Sähkötoimiset lasinnostimet, väliinjäämissuoja
- Ohjauspyörän mekaaninen korkeus- ja etäisyyssäätö
- Monitoimiohjauspyörä, nahkaa, 3-puolainen
- Ajotietokone monitoiminäytössä, hetkellisen kulutuksen näyttö
- Collision Prevention Assist -törmäyksenestoavustin Plus
- Dieselin väärän tankkauksen suojaus
- ECO Start/Stop-käynnistysautomatiikka
- Jarrupalojen kuluneisuusvaroitusnäyttö
- Monitoimisäädin etukyynärnojan etupuolella
- Törmäysaktiiviset polkimet
- Varoitusääni kytkemättömille etuturvavöille ja kytketylle seisontajarrulle
- Bluetooth, langaton yhteys, handsfree sis. HD-äänenlaadun
- 5 kaiutinta, etubasso
- Mittariston monitoiminäyttö
- Mittariston värinäyttö
- Radio Audio 20 CD
- Radioantenni integroitu kattospoileriin
- Takaluukun avaus kaukosäädinavaimella
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.10.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.10.2015 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Kuutiotilavuus | 1598 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 100 kw / 136 hv |
| CO₂-päästöt | 111 g / km |
| Kokonaismassa | 2075 kg |
| Omapaino | 1505 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat