Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZPP-346 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 2.10.2024 |
| Ajomäärä | 152000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Kodiaq |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2025)
- Huoltohistoria (viim. öljynvaihtohuolto suoritettu 04/2026 - 148tkm)
- Jakopää hihnalla (Vaihdettu 07/2025 - 129tkm kohdalla)
- Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
- Vetokoukku, sähköisesti esiin taitettava
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Alcantaraverhous, istuinpinnat nahkaa, keinonahkaa ja Alcantaraa
- Sähkötoiminen takaluukku
- Intelligent Light Assistant - Kaukovaloavustin
- Amundsen-audio- ja navigointijärjestelmä, 8" värillinen kosketusnäyttö, SmartLink, In Car Communication -järjestelmä ja langaton WLAN-tukiasema
- Automatic Parking Assistant 3.0 - Automaattinen pysäköintiavustin
- Lämmitettävät takasivuistuimet
- Lämmitettävä nahkainen monitoimiohjauspyörä, kolmipuolainen (radion ja puhelimen säätimet)
- Sähköisesti säädettävät etuistuimet muistilla
- ISOFIX-kiinnitys oikeanpuoleisessa etuistuimessa
- Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
- SunSet-tummennetut takasivu- ja takalasit
- Driving Mode Selection - Ajoasetuksen valinta
- Värillinen Maxi DOT -monitoiminäyttö
- Bluetooth-matkapuhelinvalmius ja Phone Box -signaalin vahvistin sekä matkapuhelimen langaton latausmahdollisuus ja WLAN-tukiasema
- 230V pistoke ja USB-C-liitin keskikyynärnojan takaosassa
- Canton Sound System
- Virtual Pedal - kosketukseton takaluukun avaus ja sulkeminen
- LED-tunnelmavalaistus ovissa
- LED-ajovalot, joissa ajotilanteeseen sopeutuva AFS-toiminto sekä LED-päivä- ja -suuntavalot sekä LED-sumuvalot kääntymisvalotoiminnolla
- Sähköisesti sisäänpäin taitettavat ulkopeilit muistilla ja automaattisesti tummentuva kuljettajan puolen ulkopeili sekä Boarding Spots-maavalot
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.6.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.12.2017 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 1968 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 140 kw / 190 hv |
| CO₂-päästöt | 151 g / km |
| Kokonaismassa | 2510 kg |
| Omapaino | 1795 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari