Perustiedot
| Rekisterinumero | YHH-650 |
| Vuosimalli | 2009 |
| Viimeisin katsastus | 2.7.2025 |
| Ajomäärä | 189000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Vihreä |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Octavia |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 9 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tarkemmat varusteet päivitetään myöhemmin
- Vakionopeuden säädin
- Etuistuimilla WOKS-pääntuet (Whiplash Optimized Front Head Restrains)
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Kahdessa osassa eteen taitettavat takaistuimen selkänojat ja istuinosat
- Kaksi ISOFIX-turvaistuinten kiinnitystä takaistuimella
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lämmitettävät etuistuimet
- Ristiseläntuen säätö molemmissa etuistuimissa
- Takaistuimen kyynärnoja tavaralokerolla
- Tavaralokerot etuistuimen muovipaneleissa
- ESP / DSR -ajonvakatutusjärjestelmä, sis. ABS + EBV + ESBS + MSR + ASR + EDS + HBA
- ASR-vetoluistonesto
- Ilmanvaihdon sisäkierto ja sisäilmansuodatin
- PTC-sähkölämmityskenno lämminilmakanavassa, jos autossa dieselmoottori
- Sähkötoiminen kattoluukku
- Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä avaimella
- Ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyyny ja etuturvavöiden esikiristimet
- Matkustajan turvatyyny
- Sivuturvatyynyt
- Ajotietokone, jossa kaksi muistia. Toiminnot: kellonaika, ulkolämpötila, hetkellinen kulutus, keskikulutus, ajettu matka, matkan kestoaika, keskinopeus, ajomatka jäljellä olevalla tankillisella ja huollon tarpeen näyttö
- Keskikonsolissa liitäntä ulkoiselle audiolaitteelle
- Maxi Dot -monitoiminäyttö
- Swing-audiojärjestelmä ja CD-soitin, MP3
- Kierroslukumittari ja digitaalikello
- Kattokaiteet, mustat
- Aero-tuulilasinpyyhkimet
- Sähkötoimiset sivuikkunat edessä
- Sävylasit
- Tuulilasinpyyhkimien säädettävä jaksotoiminto
- Keskuslukituksen kauko-ohjain ja taittuva avain
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- 12V-pistoke tavaratilassa
- Irrotettava ja rullautuva tavaratilan suojapeite
- Kannelliset tavaralokerot tavaratilan takakulmissa
- Suksiluukku
- Tavaratilan valaistus
- Tavaratilassa tavaran kiinnityssilmukat
- Tavaratilassa tavaraverkko
- Kaksiääninen äänitorvi
- Muuttuvakoodinen ajonestolaite, VIN-kooditarra
- Polttoaineensyötön katkaisu onnettomuustilanteessa
- Varoituskolmio
- Varoitusvalot etuovien verhoilussa
- "Soft-Touch" - sähkömekaaninen tavaratilan kannen lukko
- Avoimen oven varoitusvalo
- Etuovien lokeroissa pullotelineet isoille pullolle
- Jumbo-Box -kyynärnoja ja jäähdytettävä tavaralokero etuistuinten välissä
- Jäähdytettävä ja valaistu hansikaslokero
- Kaksi mukitelinettä keskikonsolissa etuistuimien välissä
- Kannellinen tavaralokero etumatkustajan istuimen alla
- Kannellinen tavaralokero kojelaudan päällä
- Meikkipeili molemmissa häikäisysuojissa
- Neljä ylöstaittuvaa sisäkahvaa, takana vaatekoukut
- Parkkilipukkeen pidike tuulilasin alakulmassa
- Säilytystaskut etuistuinten selkänojien takapuolella
- Tavaralokero kuljettajan puolella kojelaudassa
- Tavaralokerot etu- ja takaovissa
- Ulkolämpötilan näyttö
- Ambiente-viimeistely - ovipaneeleissa, keskikonsolissa ja kojelaudassa
- Ajovalojen painepesimet
- Halogeenilinssiajovalot
- Lisäjarruvalo
- Sivupeileihin integroidut sivuvilkut
- Valot päällä merkkiääni
- Korinväriset kylkilistat
- Korinväriset ovenkahvat
- Korinväriset puskurit
- Korinväriset sivupeilit
- 15" teräslevypyörät
- Täysikokoinen varapyörä
- Hätäjarrutustehostin Dual Rate
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät sivupeilit
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 3.7.2009 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.7.2009 |
| Vetopainot | 600 kg / 1200 kg |
| Kuutiotilavuus | 1390 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 90 kw / 122 hv |
| CO₂-päästöt | 148 g / km |
| Kokonaismassa | 1940 kg |
| Omapaino | 1355 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Muuralankuja 4, KOTKA
Tätä ajoneuvoa myy
Sari Tarvainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;arv;i.t;sar
Valtteri Järvimäki
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;vim;jar;ri.;tte;val
Joni Kuntsi
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;si/;unt;i.k;jon
Pasi Rahkonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;ahk;i.r;pas
Anton Vanhala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;hal;van;on.;ant
Jani Hokkanen
Vastuumyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;okk;i.h;jan
Julius Jalonen
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lon;.ja;ius;jul
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy