Perustiedot
| Rekisterinumero | KUE-706 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 5.8.2025 |
| Ajomäärä | 46000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Superb |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 1 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 62 km |
| Akkukapasiteetti ** | 13,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Suomiauto
- Sähköinen huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 08/2025/39tkm
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Amundsen-audio- ja navigointijärjestelmä, 8" värillinen kosketusnäyttö ja langaton WLAN-tukiasema
- Alcantaraverhous, istuinpinnat nahkaa, keinonahkaa ja Alcantaraa
- Automatic Parking Assistant 3.0 - Automaattinen pysäköintiavustin
- Peruutuskamera
- Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
- Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin
- Winter-paketti Sis. PHD, PKV ja 0TR
- Sähköisesti säädettävät etuistuimet, kulj.istuin muistilla
- Lämmitettävät takasivuistuimet
- Dynamic Chassis Control - Mukautuva alustan säätö ja Driving Mode Selection - Ajoasetuksen valinta
- Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
- Lämmitettävä tuulilasi
- Matrix-LED etuvalot (Sis. LED-lähivalot, -kaukovalot, -päväajovalot, -seisontavalot ja -suuntavalot) sekä täys-LED takavalot
- Infotainment Online, 1 vuosi + Care Connect, 1 vuosi
- Digitaalinen mittaristo
- Lane Assistant - Mukautuva kaista-avustin, Side Assist - Kaistanvaihtovaroitin ja Emergency Assist - Hätätilanneavustin
- Sähköisesti sisäänpäin taitettavat ulkopeilit muistilla ja automaattisesti tummentuva kuljettajan puolen ulkopeili sekä Boarding Spots-maavalot
- Lämmitettävä, nahkainen monitoimiohjauspyörä, 2-puolainen
- Laminoidut etusivulasit ja SunSet-tummennetut takasivu- ja takalasit
- Mekaaniset takasivuikkunoiden verhot
- SunSet-tummennetut takasivulasit ja takalasi
- Takalasin pyyhin ja pesin
- Irtokangasmatot, takajalkatiloissa Lounge Step -jalkatuet
- Vetokoukku, esiin taitettava
- Hätäpuhelu-, ajoturvapuhelu- ja asiakaspalvelupuhelupainikkeet (eCall)
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Travel Assist High -ajoavustinkokonaisuus
- Lane Assistant - Kaista-avustin ja Side Assist - Kaistanvaihtovaroitin
- Virtual Pedal - kosketukseton takaluukun avaus ja sulkeminen
- Sähkötoiminen takaluukku
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 13.10.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 13.10.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Kuutiotilavuus | 1395 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 115 kw / 156 hv |
| CO₂-päästöt | 32 g / km |
| Kokonaismassa | 2260 kg |
| Omapaino | 1752 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar