Perustiedot
| Rekisterinumero | JOH-946 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 4.5.2026 |
| Ajomäärä | 232000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC90 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Miro Auvinen
Automyyjä
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Automaattinen ilmastointi ECC
- Sisäilman laatujärjestelmä AQS
- Verhoilu: Moritz nahka (xAx0)
- Pysäköintitutka taakse (529)
- 7-Paikkainen
- Etuistuimien sähk.korkeuden ja ristiseläntuen säätö
- Etumatkustajan istuimen sähk. säädettävä reisituki (491)
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Kuljettajan istuimen sähk. säädettävä reisituki (208)
- Kyynärnoja edessä
- Kyynärnoja takana
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähköt. etumat.istuin (vaatii sähköt kulj. istuimen) (10)
- Takaistuimen selkänoja jaettavissa 40/20/40
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Vakionopeudensäädin
- Start/Stop -järjestelmä
- Etumatkust.turvatyynyn poiskytkentä
- Kuljet. ja etumatkust. turvatyynyt
- Ajotietokone
- Automaattisesti himmenevä taustapeili (168)
- Bluetooth-järjestelmä
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Sensus Connect Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Ohjauspyörä nahkaa
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- City Safety -järjestelmä
- Ensiapulaukku
- Etäisyysvahti
- Jalankulkijan sekä polkupyöräilijän havaitsemistoiminto
- Kaistavahti ja kuljettajan tarkkailutoiminto
- Liikennemerkki-informaatio
- SIPS-sivutörmäyssuoja
- Sivuturvatyynyt ja IC-turvaverhot
- WHIPS-suojajärjestelmä
- Ajovalonpesurit
- Etusumuvalot LED (16)
- Hätäjarrutusvalot
- LED-ajovalot, sekä "thors hammer" LED-päiväajovalot
- LED-kaukovalot, täysaktiiviset häikäisynestoaut. (645)
- Maavalot ovenkahvoissa
- Saattovalot
- Sivuhuomiovalot
- Alamäkihidastin (HDC)
- Hätäjarrutustehostin EBA
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Törmaysvaroitin automaattisella täysjarrutuksella
- Sähköisesti koriavasten kääntyvät ulkopeilit
- Sähkötoimiset ja -lämmitteiset ulkopeilit
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 1.12.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 1.7.2015 |
| Vetopainot | 750 kg / 2700 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 165 kw / 224 hv |
| CO₂-päästöt | 152 g / km |
| Kokonaismassa | 2750 kg |
| Omapaino | 2130 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Sellukatu 5, TAMPERE
Tätä ajoneuvoa myy
Miro Auvinen
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;uvi;o.a;mir
Samuli Hakanen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;.ha;uli;sam
Veeti Hartikainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tik;har;ti.;vee
Tero Arola
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;rol;o.a;ter
Tero Mäkinen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aki;o.m;ter
Vilhelmi Tiitu
Auto- ja moottoripyörämyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;tu/;tii;mi.;hel;vil
Tomi Äyräs
Moottoripyörämyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;yra;i.a;tom
Esa Kukkonen
Moottoripyörämyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;kko;.ku;esa
Iiro Nousiainen
Moottoripyörävastaava FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;iai;ous;o.n;iir
Ville-Valtteri Hartikainen
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tik;har;ri.;tte;val;le-;vil
Kristian Kulmala
Sisäänostaja FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;mal;kul;an.;sti;kri
Wille Mattila
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;til;mat;le.;wil
Jani Hautamäki
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ki/;ama;aut;i.h;jan
Markus Happonen
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;kus;mar