Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 8 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on Ford Mustang Mach-E, sähköauto, joka vie sinut kesäseikkailuihin kuin siivillä! Tämä musta kaunotar on vähän ajettu ja tarjoaa huikean 550 km sähköistä kantamaa. Neliveto ja automaattivaihteisto tekevät ajosta sujuvaa, ja kaksialueinen automaatti-ilmastointi pitää matkustamon viileänä helteillä. Navigointijärjestelmä ja 360° kamera tekevät reittien suunnittelusta ja pysäköinnistä lastenleikkiä. Jos tämä Mustang Mach-E voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | RXR-674 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 2000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Mustang Mach-E |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 550 km |
| Akkukapasiteetti ** | 88,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 150,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Ensirekisteröinti 30.12.2025
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 100 000 km. Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160 000 km
- Ilmastointi Kaksialueinen automaattiilmastointi (DEATC)
- Navigointijärjestelmä
- 360° kamera lintuperspektiivinäkymällä
- Parkkitutka, anturit edessä ja takana
- Peruutuskamera
- Etuistuimet Lämmitettävät
- Etuistuimet Sähkötoimisesti 6suuntaan säädettävät (ylös/alas, eteen/taakse, selkänojan kallistus)
- Istuimet ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten (takaistuimien reunapaikat)
- Istuinverhoilu Perforoitu Sensico
- Sähkötoiminen ristiseläntuki
- Takaistuimet 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Takaistuimien esiin taittuva keskikyynärnoja 2 mukitelineellä
- ESP Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä, sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- 5 kW sähkövastuslämmitin
- Esilämmitys ja lataus liikkeelle lähdön ajastustoiminnolla
- Ilmalämpöpumppu
- Lämmitettävä tuulilasi
- Aktiivinen vakionopeudensäädin, ajolinja ja stop&goruuhkaavustimella ja liikennemerkkien tunnistuksella
- Ajotietokone
- Ulkopeilit Lämmitettävät, sähkötoimisesti taittuvat
- 2 x USB (Type A ja C) + 12Vvirtapistokkeet keskikonsolissa edessä, 2 x USBpistoke (Type A ja C) toisella penkkirivillä ja 12Vpistoke tavaratilassa
- Älypuhelimen langaton latausalusta keskikonsolin etuosassa
- Nopeuden mukaan säätyvä audiolaitteiden äänenvoimakkuus
- Suomenkielinen Ford SYNC 4 tietoviihdejärjestelmä, FordPass Connect modeemi ECall toimintolla, BThandsfree, B&O Premiumaudiojärjestelmä BeoSonictoiminnolla, 10 kaiutinta ja navigointijärjestelmä
- 19" kevytmetallivanteet, mustat
- Normaaliväri: Absolute Black
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.12.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.12.2025 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 276 kw / 375 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2695 kg |
| Omapaino | 2245 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr