Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 11 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä oiva tilaisuus napata itsellesi sininen Ford Tourneo Courier, joka on sähköauto parhaimmillaan! Tämä uusi ja ajamaton tila-auto on varustettu kaikella tarpeellisella, jotta kesämatkat sujuvat kuin tanssi. Lämmitettävät istuimet ja ohjauspyörä pitävät huolen mukavuudesta, ja vakionopeudensäädin tekee pitkistä matkoista leppoisia. Sähköinen kantama 288 km takaa, että pääset pitkälle ilman lataushuolia. Vähäpäästöinen ja ympäristöystävällinen valinta, joka sopii kuin nenä päähän arjen ajoihin. Jos tämä Ford Tourneo Courier voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOC-194 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Tourneo Courier |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 288 km |
| Akkukapasiteetti ** | 54,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- Automaattinen ilmastointi
- Digitaalinen peruutuskamera
- Parkkitutka - Anturit edessä
- Parkkitutka - Anturit takana
- Manuaalisesti kuuteen suuntaan säädettävä kuljettajan istuin
- Manuaalisesti neljään suuntaan säädettävä matkustajan istuin
- Pääntuet edessä kahteen suuntaan säädettävät
- Pääntuet takana kahteen suuntaan säädettävät
- Ristiseläntuki kuljettajan istuimessa
- Toisen rivin taitettavat istuimet
- Lämmitettävä kuljettajan istuin, automaattitoiminnolla
- Lämmitettävä matkustajan istuin, automaattitoiminnolla
- Lämmitettävä matkustajan istuin
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- PTC-lämmitin
- Vakionopeudensäädin
- 12V-pistoke edessä
- 3-vaiheinen latausjohto, pituus 5 m (32 A, Type 2)
- H3 12V 35AH AGM -akku
- Kaksi USBtä edessä
- Etumatkustajan turvatyyny
- Etumatkustan sivuturvatyyny
- Kuljettajan sivuturvatyyny
- Kuljettajan turvatyyny
- Turvatyyny etuistuinten välissä
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- eCall
- FordPass Connect -modeemi
- FordPass tai FordPass Pro -sovellusten yhteysominaisuudet älypuhelimella
- Ohjauspyörä neljään suuntaan säädettävä
- Audio Pack 2 SYNC 4, Bluetooth, Apple Carplay / Android Auto
- Istuinpaketti 20
- Parking Pack Sisältää: Parkkitutka - anturit edessä (HNLAB) ja Peruutuskamera (J3KAX)
- Driver Assistance Pack ja navigointijärjestelmäristeysavustimella, jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden tunnistuksella (FBFAG), Peruutusjarruavustin (HNYAB) Sisältää: ICE Pack 3 - SYNC 4 ja Navigointijärjestelmä (ICFAE), Aktiivinen vakionopeudensäädin, kaistakeskitin ja Stop&Go (GTDAK), Kuolleen kulman varoitusjärjestelmä ja risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä (HLLAH), Törmäyksenestoavustin 2.2
- 12" kosketusnäyttö
- 4 kaiutinta edessä, 2 takana
- Antenni
- Audion säätimet ohjauspyörässä
- Keskuslukitus
- Roiskeläpät - edessä ja takana
- Väri: Metalliväri:
- Etuikkunat - OneTouch up/down
- Sähkötoimiset toisen rivin ikkunat
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.6.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 6.6.2025 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 100 kw / 136 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2250 kg |
| Omapaino | 1724 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr