Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 3 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä valkoisessa KIA EV3 -maastoautossa on sähköä ja tyyliä vaikka muille jakaa! Tämä moderni sähköauto on kuin tehty kesäseikkailuihin – 600 km kantama vie sinut pitkälle ilman päästöjä. Premium Pack -varustelu tuo mukanaan mukautuvan vakionopeudensäätimen ja nahkaverhoilun, jotka tekevät matkanteosta nautinnon. Tunnelmavalaistus ja sähkötoiminen takaluukku kruunaavat kokonaisuuden. Jos tämä KIA EV3 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOI-989 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1500 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV3 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 600 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- Nosta ajokokemuksesi uudelle tasolle – saat suositun Earth-varustetason nyt Air-varustetason hinnalla. Etusi jopa 1700 €!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Premium Pack Katvealueen valvontajärjestelmä - Kuljettajan istuimen sähkösäätö - Kuljettajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö - Nahkaverhoilu - Risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä (peruutettaessa) - Sisätilojen tunnelmavalaistus - Sähkötoiminen takaluukku - Tummennetut takaikkunat
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimien selkänojat'
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Kangasverhoilu
- Korkeus- ja etäisyyssäädettävät niskatuet edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitaskut etuistuimien selkänojassa
- Ajonhallintajärjestelmä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Valaistut peilit häikäisysuojissa
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Radio, RDS, DAB
- Helmiäisväri: Snow White Pearl
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 3.2.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.2.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 1000 kg |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2355 kg |
| Omapaino | 1885 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr