Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 43 henkilöä
Esittely
Tässäpä olisi KIA PV5 -tila-auto, joka on kuin tehty kesän seikkailuihin! Tämä moderni sähköauto tarjoaa mukautuvan vakionopeudensäätimen ja LED-ajovalot, jotka tekevät matkanteosta sujuvaa ja turvallista. 412 kilometrin sähköinen kantama varmistaa, että pidemmätkin reissut sujuvat ilman huolta latauspisteistä. Automaattilaatikko ja avaimeton käynnistys tekevät ajamisesta vaivatonta, ja automaattinen ilmastointi pitää matkustamon viileänä helteillä. Jos tämä KIA PV5 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZRN-732 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 200 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | PV5 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 412 km |
| Akkukapasiteetti ** | 71,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- Kysy auton saatavuudesta myyjiltämme!
- 5-paikkainen
- Esittelyauto, rek. 19.5.2026
- Metalliväri: Steel Grey
- YHTEYDENOTOT:
- Taina Sikanen 040 342 6245
- Tehdastakuu 7 vuotta/150 tkm
- Jukka Ala-Mäenpää 040 342 6244
- Ilmalämpöpumppu
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Jarrutusenergiantalteenoton säätimet ohjauspyörässä
- Virran ulosotto (V2L) latauspistokkeesta 220V (3,6kW)
- Virran ulosotto (V2L) keskikonsolissa 220V (3,6kW)
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- Latauskaapeli normaali-/ asiointilataukseen (Lataustapa/ Mode 3)
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- 12,9” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- 7,5" digitaalinen mittaristo
- Navigointijärjestelmä
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Kaukovaloautomatiikka
- LED-ajovalot
- Takavalot, LED
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Ilmastointi, automaattinen
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Android Auto -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Elektroninen vaihteenvalitsin
- Ajotilan valinta (Eco, Normal, Snow)
- Kia Connect -etähallinta
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Moottoritieajoavustin
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Virtapistoke 12 V, edessä
- USB-liitin keskikonsolissa
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- USB-latausliitin, edessä
- USB-latausliitin, edessä (100W)
- 16” teräsvanteet
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset
- Sähkötoimiset etuikkunat
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Autohold-paikallaanpitoavustin
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
- Ajonhallintajärjestelmä
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 19.5.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 19.5.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2145 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy