Perustiedot
| Rekisterinumero | RUR-498 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 26.3.2026 |
| Ajomäärä | 149000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Vihreä |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Sprinter |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Kevyt kuorma-auto 3.5-12tn |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- ADAPTIVE ESP®-ajovakauden hallinta (ESP9i)
- ASR-luistonrajoitin
- Tempmatic-ilmastointi automaattisella lämpötilan säädöllä
- Kallistuksenvakaaja edessä
- Polttoainesäiliö 75 litraa (4x4 ja NGT Bi-fuel 100 litraa)
- Apumiehenistuin kahdelle, selkänojaan integroitu klaffipöytä
- Kuljettajan istuimen lämmitys ja korkeuden säätö
- Kierroslukumittari
- ABS-jarrut, BAS-jarruassistentti, EBV-jarruvoiman jako
- Levyjarrut kaikissa pyörissä
- Ohjauspyörän korkeuden ja etäisyyden säätö
- Huoltonäyttö (Assyst)
- Radio MB Audio 10
- Pariovet 180º aukeavat
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 2.6.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 13.1.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2143 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 5000 kg |
| Omapaino | 2575 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy

Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat

Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem

Juha Kahari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh

Jan Heino
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan

Pauliina Erkintalo
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau

Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil

Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam

Tommi Saarivirta
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom

Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan

Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat