Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 37 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Dethleffs Globecar -matkailuauto tarjoaa käytännöllisyyttä ja mukavuutta arjen ja lomien tarpeisiin. Tämä hopeanvärinen matkailuauto on varustettu polttoainetoimisella lisälämmittimellä, joka tuo lisämukavuutta viileinä aamuina. Vakionopeudensäädin helpottaa pitkien matkojen taittamista, ja ohjaamon ilmastointi pitää sisätilat miellyttävän viileinä kesähelteillä. Kahdet renkaat varmistavat, että olet valmis kaikkiin vuodenaikoihin. Rekisteröity neljälle ja tarjoaa makuupaikat 2-3 hengelle. Ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | CHM-820 |
| Vuosimalli | 2009 |
| Viimeisin katsastus | 8.10.2025 |
| Ajomäärä | 296000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Hopea |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Globecar |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 2 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus kuluttaja-asiakkaille. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Huoltohistoria ( Viimeisin merkintä 6/25 294tm)
- Jakohihna vaihdettu 8/23 283tkm
- Polttoainetoiminen lisälämmitin
- Vakionopeudensäädin
- Vetokoukku
- Sähkörappu
- Ohjaamon ilmastointi
- Radio
- Kapteenin penkit
- Jääkaappi pienellä pakastin lokerolla
- Liesi
- Kasetti WC
- Suihku
- Trumatic kaasulla
- 2x renkaat + 2x vanteet
- B-kortti
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 2-3:lle
- Pituus: 600cm
- Leveys: 205cm
- Omamassa: 2885kg
- Kokonaismassa: 3300kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 17.9.2009 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 17.9.2009 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 88 kw / 120 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 2885 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy