Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 57 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä matkailuautossa on kaikki, mitä tarvitset kesän seikkailuihin! Sprinter-mallin Mercedes-Benz tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä, ja sen varustelut ovat kohdillaan: vakionopeudensäädin ja Webasto-lisälämmitin pitävät huolen, että matkanteko on sujuvaa ja mukavaa. 360° kameranäkymä ja peruutuskamera tekevät pysäköinnistä lastenleikkiä. Ja kun nälkä yllättää, mikroaaltouuni ja kompressorijääkaappi ovat valmiina palvelemaan. Älä missaa tätä Mercedes-Benz Sprinter löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ESK-344 |
| Vuosimalli | 2019 |
| Viimeisin katsastus | 23.3.2026 |
| Ajomäärä | 169000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Sprinter |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 9 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 8 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 6 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Matkailuajoneuvoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Caravan ( 1 vuosi / 20000km tai 2 vuotta / 40000km )
- Huoltomuistio, huollettu säännöllisesti n. 15tkm välein, käytetty X1R - lisäainetta
- Vetokoukku
- Vakionopeuden säädin
- Kuljettajan mukavuusistuin säädettävällä jousituksella, reisituella ja käsinojilla
- Apumiehenistuin kahdelle, käännettävissä takaperin, pedattavissa lisävuoteeksi vanerin avulla
- 3+3 istuimet
- Peruutuskamera, 360° kameranäkymä
- Moottorin polttoainekäyttöinen lisälämmitin kellolla (Webasto), ei sisätilan lämmitystä
- Tempmatic-ilmastointi automaattisella lämpötilan säädöllä
- 18" M+S renkaat aluvanteilla
- Monitoimiohjauspyörä
- MBUX-multimediajärjestelmä 7" kosketusnäytöllä
- Avaimeton käynnistys KEYLESS-START
- Navigointijärjestelmä
- Planar 5kW ilmalämmitys ohjaamoon ja asuintilaan
- Matkustamon verhoilu, eristetty kauttaaltaan
- Valorauta
- LED-Lisävalopaneeli
- Kompressorijääkaappi 12V 75L
- Mikroaaltouuni
- Wallas polttoainekäyttöinen liesi
- Lavuaari 20 L raikasvesisäiliöllä
- Matkustamon sisäkaton LED-Valaistus
- Aurinkopaneeli 300W
- 3000W invertteri
- 500Ah akusto Victron ylläpito/lataussäädin
- Levitettävä parivuode takana ylhäällä
- Tilava takatila, läpiovi matkustamon puolelle
- Ilmapussit takajousituksessa
- 2x Thule kattoluukut puhaltimilla
- Sähkötoiminen Thule kotelomarkiisi
- Ulkosuihku takaovella, 80L säiliö kaasutoiminen läpivirtaus lämmitin 11kw
- Pariovet takana
- Retkeilyauto
- Saa ajaa B-kortilla
- Rek. 6:lle
- Makuupaikat 2+1:lle
- Pituus n. 737cm
- Leveys n. 202cm
- Korkeus n. 262cm
- Omamassa 2861kg
- Kokonaismassa 3500kg
- Perävaunumassat 750kg/2000kg
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2022)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 21.1.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 14.6.2019 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2143 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 206 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2861 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy