Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 39 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä sinulle Weinsberg Carabus 540 -mallin matkailuauto, joka on kuin tehty kesän seikkailuihin! Tämä näppärän kokoinen retkeilyauto on hyvin huollettu ja tarjoaa mukavat puitteet reissuille. Vetokoukku on valmiina, joten voit ottaa kärryn tai asuntovaunun mukaan. Mukana kahdet renkaat, joten olet valmiina kaikkiin keleihin. Vakionopeudensäädin ja ohjaamon ilmastointi tekevät ajosta sujuvaa. Jos tämä Weinsberg Carabus 540 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MLH-146 |
| Vuosimalli | 2013 |
| Viimeisin katsastus | 25.6.2025 |
| Ajomäärä | 138600 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Carabus 540 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Matkailuajoneuvoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Caravan ( 1 vuosi / 20000km tai 2 vuotta / 40000km )
- Suomiauto
- Huoltomuistio, viimeisin huolto 9/2025, jakohihna vaihdettu 2023
- 2x renkaat + 2x vanteet
- Vetokoukku
- Vakionopeuden säädin
- Lohkolämmitin
- Radio
- Ohjaamon ilmastointi
- Ohjaamon pimennysverho
- Kääntyvät Pilot-istuimet ohjaamossa
- Dinette kahden istuttavalla sohvalla
- Truma kaasulla
- Hyttysovi liukuoveen
- Sivukeittiö
- Kaasuliesi
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Kasetti WC
- Suihku
- Asuinosan matto
- WC matto
- Lämminvesiboileri
- Parivuode poikittain takana
- Kaasupullokaappi kahdelle pullolle
- Takaovien lämpöeristeverho
- Kasettiverhot
- Kattoluukut
- Pyöräteline
- Markiisi
- Retkeilyauto
- Saa ajaa B-kortilla
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 2:lle
- Pituus n. 541cm
- Leveys n. 205cm
- Korkeus n. 258cm
- Omamassa 2610kg
- Kokonaismassa 3300kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 15.10.2013 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.10.2013 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1956 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 85 kw / 116 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 2610 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy