Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOL-104 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Lucid Red |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Ranger |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 41 km |
| Akkukapasiteetti ** | 16,5 kWh |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- YHTEYDENOTOT: Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Tehdastakuu voimassa 1/2031 tai 100tkm:n asti, Akkutakuu voimassa 1/2034 tai 160tkm:n asti
- Alv-vähennyskelpoinen
- Metallivärit: Lucid Red
- 2x 18" kevytmetallivanne, 2x renkaat
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin
- LED-ajovalot, LED-päiväajovalot ja kaukovaloautomatiikka
- Technology Pack 46: Vetokoukku - 360 vyöhykekamera - Perävaunun peruutusavustin; Audio 106: 12" monitoiminäyttö, Navigointijärjestelmä, SYNC4, 8 Bang&Olufsen -kaiutinta
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Kaksoisautomaattinen ilmastointi
- Fordin avaimeton keskuslukitus ja Ford Power -käynnistyspainike
- FordPass Connect -modeemi e-call hätäaputoiminnolla (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta, FordPass App)
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Tummennetut takalasit
- Micro Rib Embossed -osanahkaverhoilu
- Lämmitettävä ja kahdeksaan suuntaan sähkötoimisesti säädettävä kuljettajan istuin, lämmitettävä ja manuaalisesti neljään suuntaan säädettävä etumatkustajan istuin, turvavyömuistuttimet edessä ja takana
- Soft Ride -jousitus
- Alustan vahasuoja
- Off-Road Pack: Alustasuoja – pohjapanssari edessä, moottorin ja jakovaihteiston suojus - Takatasauspyörästön lukko - Polttoainetankin suoja
- Cargo Convenience Pack 1: Lavakaukalon - Cargo Area Management -kuormankiinnitysjärjestelmän
- Step Bar -astinlauta, muovia
- Kattokaiteet
- Lavakaari – Boulder Grey -värinen
- Lavakaiteet
- Takalaita - kevennetty
- Takapuskurin askelma
- Murtohälytin
- Törmäyksenestoavustin - Törmäyksen jälkeinen jarrutus - Älykäs nopeudenrajoitin - Kaistanpitoavustin ja kaistavahti - Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä - Peruutuksen jarruavustin - Kuolleen kulman valvontajärjestelmä risteävän liikenteen valvontajärjestelmällä
- Sivuturvaverhot - Kuljettajan polviturvatyyny - Matkustajan polviturvayyny - Kuljettajan turvatyyny - Matkustajan turvatyyny - Matkustajan turvatyynyn passivointikytkin - Turvatyyny etuistuisten välissä - Isofix-kiinnikkeet toisen rivin reunimmaisilla istuimilla
- 1-vaihelatausjohto, 8 m, julkisten latausasemien latausjohto
- Roiskeläpät edessä ja takana
- Polttoainetankki 70 litraa
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 9.1.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 9.1.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2261 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 138 kw / 188 hv |
| CO₂-päästöt | 71 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2635 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy