Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 7 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Ford Kuga on uusi ja ajamaton maastoauto, joka tarjoaa modernia teknologiaa ja mukavuutta arjen ajomatkoihin. Tämä ladattava hybridi on vähäpäästöinen vaihtoehto, joka yhdistää bensiinin ja sähkön edut. Automaattivaihteisto tekee ajamisesta miellyttävää, ja Matrix LED -ajovalot parantavat näkyvyyttä. Adaptiivinen vakionopeudensäädin helpottaa pitkien matkojen taittamista. Kaksoisautomaattinen ilmastointi pitää matkustamon viileänä kesähelteillä. Jos tämä Ford Kuga voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XTT-145 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Kuga |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 69 km |
| Akkukapasiteetti ** | 14,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 000 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 100000 km. Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160000 km.
- Taittuva vetokoukku, sähköisesti vapautettava
- Matrix LED -ajovalot, keulan LED-valonauha
- 360 asteen kamerajärjestelmä
- Esilämmitys ajastustoiminnolla (vakiona PHEV-malleissa)
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin ajolinja-avustimella
- Sähköisesti 10 suuntaan säädettävä kuljettajan istuin
- Istuinverhoilu - Active X Sensico/Neosuede-verhoilu
- Winter Pack: Lämmitettävä ohjauspyörä ja lämmitettävät takaistuimet
- Ilmastointi - kaksoisautomaattinen ilmastointi (DEATC)
- Parkkitutka-anturit, eteen ja taakse
- 1. ja 2. istuinrivin kiinnityspisteet
- ESC - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Lämmitettävä tuulilasi
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- FordPass Connect -integroitu 5G-modeemi ja eCall-hätäaputoiminto
- Suomenkielinen SYNC 4
- Metalliväri: Agate Black
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 2488 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 179 kw / 243 hv |
| CO₂-päästöt | 58 g / km |
| Kokonaismassa | 2380 kg |
| Omapaino | 1837 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr