Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 3 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, uusi ja ajamaton Puma Gen-E Ford, joka vie sinut kesäseikkailuihin tyylillä ja mukavuudella. Tämä sähköauto on varustettu irrotettavalla vetokoukulla, joten peräkärry tai asuntovaunu kulkee mukana kuin vettä vaan. Adaptiivinen vakionopeudensäädin ja LED-ajovalot tekevät matkan taittamisesta sujuvaa kuin tanssi. Ja kun lämpö nousee, kaksialueinen automaatti-ilmastointi pitää viileyden yllä. Jos tämä Ford Puma Gen-E voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | NOM-101 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Solar Silver |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Puma Gen-E |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 364 km |
| Akkukapasiteetti ** | 43,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- YHTEYDENOTOT:
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Alexi Salonen 0400-669 409
- Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Tehdastakuu voimassa 5v. tai 100tkm, Akkutakuu voimassa 8v. tai 160tkm
- Metalliväri: Solar Silver
- Irrotettava vetokoukku
- Adaptiiviset häikäisemättömät Matrix LED -ajovalot kaukovaloautomatiikalla, LED-takavalot
- Driver Assistance Pack: Aktiivinen vakionopeudensäädin ajolinja-avustimella - BLIS, Törmäyksenestoavustin tutkalla ja kameralla, 360 asteen kamerajärjestelmä, Peruutusjarruavustin, Sähköisesti säädettävät ja taitettavat ulkopeilit, maavalot Puma-logolla
- Peruutuskamera
- Parkkitutka, anturit takana ja takana
- 12" kosketusvärinäyttö, Navigointijärjestelmä, Suomenkielinen Ford SYNC 4 tietoviihdejärjestelmä, Apple CarPlay & Android Auto
- 12,8" digitaalinen mittaristo
- Takaluukku - Handsfree
- Ford KeyFree avaimeton käynnistys ja lukitus
- Ford Connect -modeemi (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta, Ford App)
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Kaksialueinen automaatti-ilmastointi
- Tummennetut takaikkunat
- Osittainen Sensico-verhoilu Neo Suede -kangasosilla ja harmailla tikkauksilla
- 18" Kevytmetallivanteet
- Älypuhelimen langaton latausalusta keskikonsolin etuosassa
- Törmäyksenestoavustin, törmäyksen väistöavustin
- Törmäyksenestoavustin (kamera + tutka)
- Yhdellä polkimella ajo
- Akun esilämmitys navigoitaessa pikalatausasemalle
- Esilämmitys ja lataus liikkeelle lähdön ajastustoiminnolla
- Tukee vaihtovirta- ja tasavirtalatausta
- Sähkövastuslämmitin
- Gigabox -säilytystila takakontissa
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä, sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 123 kw / 167 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2015 kg |
| Omapaino | 1575 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy