Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
E-Tourneo Custom -mallin Ford on sähköauto, joka vie sinut ja seitsemän matkustajaa kesän seikkailuille tyylillä ja mukavuudella. Tämä uusi ja ajamaton tila-auto on varustettu 13" kosketusnäytöllä ja 10 kaiuttimella, joten musiikki raikaa kuin festareilla. Automaatti-ilmastointi pitää matkustamon viileänä helteillä, ja älykäs nopeudenrajoitin tekee ajamisesta huoletonta. Avaimeton käynnistys ja keskuslukitus tekevät arjesta sujuvaa. Jos tämä Ford Tourneo Custom voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | YMG-493 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Tourneo Custom |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 8 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- Ford Takuu 5 vuotta /100.000 km
- Takuu korkeajänniteakulle 8 vuotta / 160.000km
- 1+1 etuistuimet
- 10 kaiutinta
- 12 V sähköpistoke takatilassa
- 13" kosketusnäyttö
- 17" kevytmetallivanteet Carbonised Grey
- 2 kaukosäädinavainta
- 2. rivillä 3 yksittäistä istuinta
- 3. rivillä 1+2 istuimet
- 4 kuormankiinnityslenkkiä tavaratilassa (L2-mallit)
- 5G modeemi
- 6 takaistuinta
- Älykäs nopeuderajoitin
- Automaatti-ilmastointi
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Automaattiset kaukovalot
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Avaimeton käynnistys ja keskuslukitus
- ESP / ABS / mäkilähtöavustin / luistonesto
- Etuikkunat 1 kosketuksella ylös/alas
- Etumatkustajan istuimen käsinoja
- Etumatkustajan istuimen manuaalinen 2-suunnan säätö
- Etumatkustajan istuimen manuaalinen 4-suunnan säätö
- Etumatkustajan istuimen ristiseläntuki
- H1-kattokorkeus
- H7 AGM 80Ah akut, 2 kpl
- Ilmalämpöpumppu
- Kaistanpitoavustin
- Kangasverhoilu Barlo Black Onyx
- Keskikonsoli (pieni)
- Kiinteä 2. rivin oikeanpuoleinen ikkuna
- Kiinteä 2. rivin vasemmanpuoleinen ikkuna
- Kiinteä 3. rivin oikeanpuoleinen ikkuna
- Kiinteä 3. rivin vasemmanpuoleinen ikkuna
- Korinvärinen etupuskuri
- Korinvärinen takapuskuri
- Korinväriset sivupeilien kotelot
- Kuljettajan istuimen manuaalinen 4-suunnan säätö
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuki
- Kuljettajan istuimen säädettävä käsinoja
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Lämmitettävä etumatkustajan istuin
- Lämmitettävä kuljettajan istuin
- Lämmitettävä takalasi
- Lämmitettävä tuulilasi
- LED ajovalot
- LED ajovalot
- Liikennemerkkien tunnistus
- Lukittava hansikaslokero
- Lukuvalot matkustamossa
- Matkustamon LED-valot
- Päiväajovalot
- Parkkitutka, anturit edessä
- Parkkitutka, anturit takana
- Peruutuskamera
- Polttoainesäiliö 63 l
- PTC-lämmitin
- Radio, bluetooth, langaton Android Auto/Apple CarPlay
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä
- Renkaanpaikkaussarja
- Renkaat 215/60 R17C 109/107T
- Roiskeläpät edessä
- Roiskeläpät takana
- Sähkösäätöiset, lämmitetyt ja automaattisesti taittuvat sivupeilit, suuntavilkuilla
- Sensico-verhoiltu ohjauspyörä
- Sisätilan lattiaverhoilu
- Sivuikkunat: Tummennetut B-pilarista taaksepäin
- Sivuliukuovi matkustajan puolella
- Sivuturvatyynyt
- Suomenkielinen SYNC 4 -tietoviihdejärjestelmä, puheentunnistus
- Takaikkuna
- Takaistuinten kiskokiinnitys
- Takaistuinten säädettävät selkänojat
- Takalasin pesin ja pyyhin
- Takaluukku
- Takatilan ilmastointi
- Tavaransidontalenkit 4 kpl
- Törmäyksenestoavustin (kameralla toimiva)
- Tummennetut lasit B-pilarista taaksepäin
- Turvaverhot
- USB-portti takatilassa
- Väärän ajosuunnan varoitus
- Vakionopeudensäädin
- H7 AGM 80Ah akku (BEV & PHEV)
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Teho (kW/hv) | 160 kw / 218 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3350 kg |
| Omapaino | 2560 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet