Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 7 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
KIA EV3 on uusi ja ajamaton sähköauto, joka tarjoaa vähäpäästöisen vaihtoehdon arjen ajotarpeisiin. Tämä maastoauto on varustettu nahkaverhoilulla, joka tuo sisätiloihin tyylikkyyttä. Automaattinen 2-alueinen ilmastointi pitää matkustamon miellyttävän viileänä kesähelteillä. Ajomukavuutta lisäävät myös istuinlämmitys sekä etu- että takaistuimilla. KIA EV3:n tehdastakuu on voimassa 7 vuotta tai 150 000 kilometriä saakka, mikä tuo mielenrauhaa pitkäksi aikaa. Jos tämä KIA EV3 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | EVK-832 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV3 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 600 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- Nosta ajokokemuksesi uudelle tasolle – saat suositun Earth-varustetason nyt Air-varustetason hinnalla. Etusi jopa 1700 €!
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Navigointijärjestelmä
- Nahkaverhoilu, GT-Line
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimien selkänojat'
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Etumatkustajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö
- Etumatkustajan istuimen sähkösäätö
- Etumatkustajan mukavuusistuin
- Ilmastoidut etuistuimet
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Istuinlämmitys takaistuimilla
- Korkeus- ja etäisyyssäädettävät niskatuet edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö
- Kuljettajan istuimen sähkösäätö muistilla
- Kuljettajan istuimen sähkösäätö
- Kuljettajan mukavuusistuin
- Lehtitaskut etuistuimien selkänojassa
- Ajonhallintajärjestelmä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä
- Kattoluukku
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Valaistut peilit häikäisysuojissa
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Harman & Kardon äänentoistojärjestelmä
- Radio, RDS, DAB
- Metalliväri: Shale Gray
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1000 kg |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2355 kg |
| Omapaino | 1885 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr