Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 9 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, uusi ja ajamaton KIA EV5, joka vie sinut kesän seikkailuihin kuin huomaamatta! Tämä moderni sähköauto tarjoaa huikean 505 km kantaman, joten matka taittuu kuin siivillä ilman päästöjä. Premium Packin herkut, kuten ilmastoidut etuistuimet ja tunnelmavalaistus, tekevät ajosta nautinnon. Mukautuva vakionopeudensäädin ja LED-ajovalot pitävät huolen, että kesäillat sujuvat leppoisasti. Jos tämä KIA EV5 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | NOM-973 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV5 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 505 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 150,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Heti ajoon! Uusi rekisteröimätön auto nopeaan toimitukseen
- Metalliväri: Ivory Silver
- Tehdastakuu 7 vuotta/150 tkm
- Premium Pack Kuljettajan istuimen sähkösäätö muistilla - Etumatkustajan istuimen sähkösäätö - Etumatkustajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö - Ilmastoidut etuistuimet - Sisätilojen tunnelmavalaistus - Projektioajovalot, LED
- YHTEYDENOTOT:
- Taina Sikanen 040 342 6245
- Jukka Ala-Mäenpää 040 342 6244
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Latauskaapeli normaali-/ asiointilataukseen (Lataustapa/ Mode 3)
- Jarrutusenergian talteenoton säätimet ohjauspyörässä
- Elektroninen vaihteenvalitsin
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- LED-ajovalot
- Takavalot, LED
- Sähkötoiminen takaluukku
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Puolinahkaverhoilu
- 18” kevytmetallivanteet
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Ajotilan valinta (Eco, Normal, Sport)
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä risteystoiminnolla
- Risteävän liikenteen aktiivinen turvajärjestelmä (peruutettaessa)
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Katvealueen valvontajärjestelmä
- Kaistanvaihtoavustin
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Aktiivinen kaistavahti
- Moottoritieajoavustin
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Mäkilähtöavustin
- Autohold-paikallaanpitoavustin
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Virtapistoke 12 V, edessä
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Suksiluukku
- Kattokaiteet
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Teho (kW/hv) | 160 kw / 218 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2580 kg |
| Omapaino | 2069 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy