Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 552 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä on matkailuauto, joka vie kesäreissut uudelle tasolle! Dethleffs Globebus on 7-metrinen integroitu kaunotar, joka kätkee sisäänsä Fiatin jykevän 3.0 moottorin. Tämä valkoinen kaunotar on varustettu Webastolla, joka pitää kylmät aamut loitolla. Vakionopeudensäädin ja ohjaamon ilmastointi tekevät pitkistäkin matkoista nautinnollisia. Erikoisteippaus ja sisustus tuovat ripauksen luksusta jokaiseen reissuun. Jos tämä Dethleffs Globebus voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XBY-314 |
| Vuosimalli | 2007 |
| Viimeisin katsastus | 23.7.2025 |
| Ajomäärä | 138400 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Malli | Globebus |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 4 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- UPEA ERIKOISTEIPATTU 7-METRINEN INTEGROITU DETHLEFFS HYVILLÄ VARUSTEILLA JA JYKEVÄLLÄ FIATIN 3.0 MOOTTORILLA!
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Suomiauto
- Huoltomuistio
- Webasto ajastinkellolla
- Vakionopeuden säädin
- Ohjaamon ilmastointi
- Multimediasoitin
- Peruutuskamera
- Laskuvuode ohjaamon päällä
- Kääntyvät Pilot-istuimet ohjaamossa
- Ohjaamon verhot
- Dinette kahden istuttavalla sohvalla
- Iso sivusohva ruokaryhmässä
- ALDE Nestekeskuslämmitys
- Lämminvesiboileri
- Hyttysovi
- L-keittiö
- Kaasuliesi kolmella polttimella
- Kaasu-uuni
- Jääkaappi erillisellä pakasteosastolla
- Pesuallas
- Kasettiverhot
- Kattoluukut
- Kasetti WC
- Suihku
- Ranskalainen parivuode takana
- Takaluukku oikealla
- Vetokoukku
- Pyöräteline
- Kotelomarkiisi
- Lisävalot
- Integroitu
- Saa ajaa B-Kortilla
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 4:lle
- Pituus n. 700cm
- Leveys n. 233cm
- Omamassa 3205kg
- Kokonaismassa 3495kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 28.9.2007 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 28.9.2007 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 3000 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 116 kw / 158 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3495 kg |
| Omapaino | 3205 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy