Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 5 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä sinulle Ford Fiesta, joka on kuin tehty Suomen kesään! Tämä vähän ajettu viistoperä on varustettu manuaalisella ilmastoinnilla, joka pitää sinut viileänä helteillä. Kahdet renkaat takaavat, että olet valmis mihin tahansa säähän. Dynaaminen kaarreajojärjestelmä ja urheilulliset etuistuimet tekevät ajamisesta nautintoa, ja avaimeton käynnistys tuo ripauksen luksusta arkeen. Tämä vähäpäästöinen menopeli on täydellinen kumppani kesän seikkailuihin. Jos tämä Fiesta voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | CLF-136 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 20.3.2025 |
| Ajomäärä | 84500 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Fiesta |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000km)
- Jakopää huollettu 20.2.2026 83632 km
- Huoltomuistio
- Suomi-auto
- Etukamera, kaistavahti, kaistanpitoavustin, ajonopeuden rajoitin ja mäkilähtöapu
- Kahdet renkaat
- Dynaaminen kaarreajojärjestelmä
- Lohkolämmitin/Moottorilämmitin + sisäpistoke
- Ilmastointi - Manuaalinen
- Etuistuimet - Etumatkustajan istuin manuaalisesti 2-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Kuljettajan istuin manuaalisesti 4-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Kuljettajan istuin ristiseläntuki
- Avaimeton käynnistys
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Ajotietokone
- Etuistuimet - Lämmitettävät, 3-portainen lämpötilan säätö
- Etuistuimet - Urheilulliset (sis. kuljettajan säädettävä ristiseläntuki)
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Turvatyynyt - Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
- Ford MyKey ohjelmoitava avain
- Keskuslukitus - Kauko-ohjattava
- Ohjauspyörä - Nahkaverhoiltu
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- Ajovalot - Ajovaloautomatiikka
- Hätäjarruvalot - Hätäjarrutilanteessa jarruvalot aktivoituvat vilkumaan automaattisesti
- Sumuvalot edessä
- Etusäleikkö - Yksilöllinen ST-Line etusäleikkö
- Korimuotoilusarja: urheilulliset etu- ja takapuskurit, sivuhelmat
- Takaspoileri - Pieni
- Ulkopeilit - Lämmitettävät, korinväriset kotelot
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä (TPMS)
- Renkaanpaikkaussarja
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Jarrut - Levyjarrut edessä ja takana
- Ikkunat - Edessä sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 2.11.2017 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 2.11.2017 |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 97 g / km |
| Kokonaismassa | 1650 kg |
| Omapaino | 1163 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy