Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 12 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on uusi ja ajamaton Ford Kuga, joka on kuin tehty kesäseikkailuihin! Tämän maastoauton 2,5 Hybrid (HEV) -järjestelmä ja neliveto tekevät siitä luotettavan kumppanin niin kaupungissa kuin maaseudulla. Automaattivaihteisto ja mukautuva vakionopeudensäädin takaavat, että matka menee kuin siivillä. Kirsikkana kakun päällä ovat LED-ajovalot, jotka valaisevat tiet pimeinäkin iltoina. Älä missaa tätä Ford Kuga löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XTR-719 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Vihreä |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Kuga |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 000 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 100000 km.
- Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160000 km.
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin
- AGR-istuimet, kuljettajan istuin muistilla
- 18" kevytmetallivanteet
- 360 asteen kamerajärjestelmä
- Kaksoisautomaattinen ilmastointi (DEATC)
- Lämmitettävät sähkötoimisesti taitettavat ulkopeilit, sis. maavalot
- Lämmitettävä tuulilasi
- LED ajovalot + kaukovalot ja LED-päiväajovalot
- Sähkötoiminen handsfree-takaluukku
- Ford EasyFuel korkiton polttoaineen tankkausjärjestelmä
- Ford KeyFree avaimeton keskuslukitus ja avaimeton käynnistys
- Ford MyKey II ohjelmoitava avain
- Taittuva vetokoukku, sähköisesti vapautettava
- Akustisesti laminoidut sivuikkunat
- Tummennetut takasivuikkunat
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Active tunnisteet (logot ajoneuvon sivuilla)
- Active-jousitus (ei PHEV-mallit)
- Active-korinmuotoilusarja:
- Ajotilanvalinnat
- Ajovaloautomatiikka
- Automaattisesti himmenevä taustapeili
- Automaattiset kaukovalot
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät ja sadetunnistin
- BLIS - kuolleen kulman valvontajärjestelmä
- ESC - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Lämmitettävät etuistuimet
- Active etusäleikkö, musta
- FordPass Connect -integroitu 5G-modeemi ja eCall-hätäaputoiminto
- Edessä ja takana sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- ISOFIX
- Active X Sensico/Neosuede-istuinverhoilu
- Kaistanpitoavustin
- Kattokaiteet, mustat
- Kattoverhoilu Vaalea
- Keskuslukitus kauko-ohjattava
- LED ambient -sisätilanvalaistus, keskikonsoli ja jalkatilat
- LED-sumuvalot edessä
- LED-takavalot
- Manuaalisesti 8 suuntaan säädettävä etumatkustajan istuin
- Monitoimiohjauspyörä
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- Ovien reunasuojat
- Parkkitutka-anturit, eteen ja taakse
- Peruutusjarruavustin
- Peruutuskamera
- Premium-keskikonsoli kyynärnojalla ja säilytyslokerolla
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä (TPMS)
- Renkaanpaikkaussarja
- Risteävän liikenteen valvontajärjestelmä CTA
- Suojattu lukitusjärjestelmä
- Suomenkielinen SYNC 4
- 60/40 suhteessa jaettava takaselkänoja
- Takaistuimien kyynärnoja ja mukitelineet
- Takalasin pyyhin
- Törmäyksen jälkeinen jarrutusjärjestelmä
- Törmäyksenestoavustin
- Turvallisen poistumisen avustin
- Turvatyynyt
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 2488 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 111 kw / 151 hv |
| CO₂-päästöt | 133 g / km |
| Kokonaismassa | 2315 kg |
| Omapaino | 1765 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet