Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 12 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Ford Puma on uusi ja ajamaton maastoauto, joka tarjoaa modernia teknologiaa ja mukavuutta arjen ajomatkoille. Tämä hybridi on varustettu automaattivaihteistolla, mikä tekee ajamisesta miellyttävää. Kesähelteillä automaatti-ilmastointi pitää sisätilat viileinä, ja LED-ajovalot valaisevat tiet tehokkaasti. Lämmitettävä ohjauspyörä ja etuistuimet tuovat lisämukavuutta viileämpinä päivinä. Ford Puma on varustettu myös parkkitutkilla ja peruutuskameralla, jotka helpottavat pysäköintiä. Jos tämä Ford Puma voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOL-441 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Puma |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 000 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Ford takuu 5 vuotta / 100000 km
- Urheilullinen jousitus
- Urheilullinen korinmuotoilusarja ja ST-Line tunnisteet
- ST-Line -kangasverhoilu punaisilla tikkauksilla
- ST-Line kynnyslistat
- LED-ajovalot
- LED-takavalot
- Navigointijärjestelmä
- Automaattinen ilmastointi
- Automaattiset kaukovalot
- Premium-metalliväri Fantastic Red
- Peruutuskamera
- Parkkitutkat edessä ja takana
- Lämmitettävä tuulilasi
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävät etuistuimet
- Katon-, A-pilareiden sekä ovipeilien kontrastivärimaalaus - musta
- Comfort pack:
- Suomenkielinen SYNC 4 -tietoviihdejärjestelmä 12" kosketusnäytöllä
- BT-handsfree
- 2 USB-porttia
- Apple CarPlay ja Android Auto
- 12,8" digitaalinen mittaristo
- Automaattisesti himmenevä taustapeili
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät ja sadetunnistin
- FordPass Connect 5G -modeemi
- LED ambient-sisätilanvalaistus
- Akustisesti laminoitu tuulilasi
- Ford Power avaimeton käynnistys
- Premium-keskikonsoli kyynärnojalla ja säilytyslokerolla
- Tummennetut takaikkunat
- Sähkötoimisesti lämmitettävät sivupeilit, manuaalisesti taitettavat
- Vakionopeudensäädin ja älykäs nopeudenrajoitin
- 17" kevytmetallivanteet (D2YBT)
- Tumma kattoverhoilu
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 28.11.2025 |
| Vetopainot | 675 kg / 900 kg |
| Kuutiotilavuus | 999 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 92 kw / 125 hv |
| CO₂-päästöt | 129 g / km |
| Kokonaismassa | 1835 kg |
| Omapaino | 1376 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet