Perustiedot
| Rekisterinumero | JOJ-333 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 11000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV3 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 600 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- 1. Omistaja
- Suomi-auto
- Tehdastakuu voimassa
- Akkutakuu 7 v / 150tkm - kumpi täyttyy ensiksi (uudesta)
- 2x Renkaat
- 2 x Avain
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Ajonhallintajärjestelmä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimien selkänojat'
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Korkeus- ja etäisyyssäädettävät niskatuet edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Ajotietokone
- Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä
- Pysäköintijarru, sähkötoiminen
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä, 2-puolainen
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Metalliväri, Shale Grey
- Aktiivinen kaistavahti
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Moottoritieajoavustin
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Mäkilähtöavustin
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Ajovaloautomatiikka (hämäräkytkin)
- LED-ajovalot
- Päiväajovalot, LED
- Takavalot, LED (jarruvalot ja suuntavilkut polttimolla)
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä
- Rengaspaineiden seurantajärjestelmä
- Kauko-ohjattava keskuslukitus
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 18.11.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.11.2025 |
| Vetopainot | 750 kg / 1000 kg |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2355 kg |
| Omapaino | 1885 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Santeri Nieminen
Automyyjä FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;iem;i.n;ter;san
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari