Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 94 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi harmaa farmari, joka ei jätä kylmäksi: Mercedes-Benz E-malli, joka on varusteltu kuin unelma! Tämä neliveto kulkee kuin juna ja vetokoukku mahdollistaa kärryjen ja vaunujen vetämisen helposti. Nahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta, ja kahdet renkaat pitävät menon vakaana ympäri vuoden. Kattoluukku tuo kesäfiiliksen suoraan ohjaamoon, ja automaattivaihteisto tekee ajamisesta sujuvaa. Jos tämä Mercedes-Benz E voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | CIX-945 |
| Vuosimalli | 2008 |
| Viimeisin katsastus | 30.1.2026 |
| Ajomäärä | 275000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | E |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 14 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 10 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Kahdet renkaat
- Vetokoukku
- 1-Avain
- Moottorilämmitin
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Kattoluukku
- Nahkaverhoilu
- Xenon-valot
- Vakionopeudensäädin
- Navigointijärjestelmä
- Sähkötoiminen takaluukku
- Ilmajousitus takana, tasonsäätö
- ASR-luistonestojärjestelmä
- Lämmitettävä lasinpesujärjestelmä
- Sadetunnistin
- Etuistuinten osittainen sähkösäätö
- Etukyynärnoja
- Nelitoiminen ristiseläntuen säätö kuljettajan istuimessa
- Taittuva takaselkänoja 1/3 - 2/3
- Etuistuinlämmitys
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt sekä sivuturvatyynyt
- Huoltonäyttö
- Bluetooth, langaton yhteys
- Monitoiminäyttö
- Automaattisesti poiskytkeytyvä takalasinlämmitin
- Tummenetut vihreäsävyiset lasit
- Monitoimiohjauspyörä
- Nestepintojen merkkivalot
- Pre-Safe-järjestelmä
- Upfront-törmäystunnistimet
- Ulkolämpömittari
- Etuovien kynnyslistoissa Mercedes-Benz-teksti
- Somisteosat linnunsilmävaahteraa
- Adaptiiviset jarruvalot
- Ajovaloautomatiikka
- Ajovalojen pesimet
- Poistumisvalot ovissa
- Sumuvalot
- Adaptiiviset jarrut, Hold-toiminto ja mäkilähtöavustin
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- BAS-hätäjarruavustin
- Seisontajarrun varoitussummeri
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Isofix-valmius
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2012)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.10.2012 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.2.2008 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 2996 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 170 kw / 231 hv |
| CO₂-päästöt | 246 g / km |
| Kokonaismassa | 2480 kg |
| Omapaino | 1905 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy