Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 65 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Weinsberg Carabus 540 on käytetty matkailuauto, joka tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä arjen ja lomamatkojen tarpeisiin. Tämä Suomessa rekisteröity ajoneuvo on varustettu kahdella rengassarjalla, mikä tekee siitä sopivan eri vuodenaikoihin. Ohjaamon ilmastointi pitää sisätilat miellyttävän viileinä kesähelteillä. Ajoneuvossa on myös vakionopeudensäädin, joka helpottaa pitkien matkojen taittamista. Vetokoukku mahdollistaa peräkärryn tai asuntovaunun vetämisen. Jos tämä Carabus-mallin Weinsberg voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MLH-146 |
| Vuosimalli | 2013 |
| Viimeisin katsastus | 25.6.2025 |
| Ajomäärä | 138600 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Carabus 540 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Matkailuajoneuvoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Caravan ( 1 vuosi / 20000km tai 2 vuotta / 40000km )
- Suomiauto
- Huoltomuistio, viimeisin huolto 9/2025, jakohihna vaihdettu 2023
- 2x renkaat + 2x vanteet
- Vetokoukku
- Vakionopeuden säädin
- Lohkolämmitin
- Radio
- Ohjaamon ilmastointi
- Ohjaamon pimennysverho
- Kääntyvät Pilot-istuimet ohjaamossa
- Dinette kahden istuttavalla sohvalla
- Truma kaasulla
- Hyttysovi liukuoveen
- Sivukeittiö
- Kaasuliesi
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Kasetti WC
- Suihku
- Asuinosan matto
- WC matto
- Lämminvesiboileri
- Parivuode poikittain takana
- Kaasupullokaappi kahdelle pullolle
- Takaovien lämpöeristeverho
- Kasettiverhot
- Kattoluukut
- Pyöräteline
- Markiisi
- Retkeilyauto
- Saa ajaa B-kortilla
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 2:lle
- Pituus n. 541cm
- Leveys n. 205cm
- Korkeus n. 258cm
- Omamassa 2610kg
- Kokonaismassa 3300kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 15.10.2013 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.10.2013 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1956 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 85 kw / 116 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 2610 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy