Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | YLV-585 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 23.12.2025 |
| Ajomäärä | 169000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 218 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Anssi Rouhiainen
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- LÖYTÖ! - Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km)
- Viimeinen huolto 13.1.2026, 171868
- 7 -paikkainen; kolmas istuinrivi vakiona
- Huoltomuistio
- Kahdet renkaat
- Kahdet erikoisvanteet
- 8-vaihteinen automaattivaihteisto
- Pysäköintitutka takana
- Etuistuinten korkeussäätö
- ISOFIX lastenistuimen kiinnikkeet takaistuimen uloimmilla paikoilla
- Lämmitettävät etuistuimet
- Takaselkänoja, taittuva 40:20:40 jaolla
- Lämmitettävät sivupeilit
- Urheiluistuimet edessä
- Moottorin Auto Start/Stop -toiminto
- Ajotietokone
- BMW Media (6,5" Näyttö, AM/FM Radio, iDrive-ohjain, USB/AUX ja Bluetooth)
- Sport urheiluohjauspyörä, nahkapäällysteinen
- Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
- Ikkunannostimet, sähkötoimiset edessä ja takana
- Avaimeton moottorin käynnistys
- Ajovaloautomatiikka
- LED päiväajovalot
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2022)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 3.5.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 31.3.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1995 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 110 kw / 150 hv |
| CO₂-päästöt | 115 g / km |
| Kokonaismassa | 2210 kg |
| Omapaino | 1605 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Anssi Rouhiainen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;hia;rou;si.;ans
Panu Pääkkönen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kon;aak;u.p;pan
Santeri Puhakka
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kka;uha;i.p;ter;san
Eetu Pätilä
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ati;u.p;eet
Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;are;.sa;kko;jaa
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val