Perustiedot
| Rekisterinumero | YIT-649 |
| Vuosimalli | 2015 |
| Viimeisin katsastus | 18.7.2025 |
| Ajomäärä | 164000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 316 |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 8 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jere Markkanen
Automyyjä
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Huollettu 156tkm!
- Kahdet renkaat & kahdet erik. vanteet
- Vakionopeussäädin
- Peruutustutka (PDC) taakse
- Moottorinlämmitin (Defa)
- Radio BMW Professional (Radio, 6 kaiutinta, värinäyttö 6,5", iDrive -ohjain)
- Ajotietokone
- Xenon-ajovalot
- Automaattinen ilmastointi (2-alueinen)
- Automaattivaihteisto (8-vaihteinen)
- Moottorin Auto Start/Stop -toiminto
- Elektroninen tasauspyörästön lukko
- Dynamic Stability Control (DSC), ajovakauden hallintajärjestelmä
- Dynamic Traction Control (DTC), luistonestojärjestelmä
- Lämmitettävät etuistuimet
- Niskatuet kaikilla istuimilla
- Huoltotarpeen ilmaisin
- Ikkunannostimet, sähkötoimiset edessä ja takana
- Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Pääturvatyynyt edessä ja takana
- Jarrupalojen kulumistunnistin
- Tuuletetut etu- ja takajarrulevyt
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Monitoimiohjauspyörä
- Nahkapäällysteinen ohjauspyörä
- Ohjauspyörän manuaalinen korkeus- ja syvyyssäätö
- Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
- Integroitu omistajan käsikirja
- ISOFIX lastenistuimen kiinnikkeet takaistuimen uloimmilla paikoilla
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 5.1.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 5.1.2015 |
| Vetopainot | 695 kg / 1100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1598 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 100 kw / 136 hv |
| CO₂-päästöt | 138 g / km |
| Kokonaismassa | 2065 kg |
| Omapaino | 1545 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat