Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | OUV-668 |
| Vuosimalli | 2008 |
| Viimeisin katsastus | 12.12.2025 |
| Ajomäärä | 184000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Ruskea (beige) |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | X5 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 11 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 9 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto (käynyt muuttoautona espanjassa ensimmäisellä omistajalla)
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 11/24, 168tkm) huoltoväli 2v/30tkm
- Jakopää ketjulla
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- 2 x Avain
- Xenon-kaasupurkausajovalot
- DSC ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Dynaaminen luistonvalvonta (DTC)
- Ilmastointiautomatiikka
- Dieselhiukkassuodatin
- Kaksoisturbo (Twin Turbo)
- Keskikyynärnoja edessä
- Kyynärnoja
- Kääntyvät takapenkit 60:40
- Lämmitettävät etuistuimet
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Pääturvatyynyt
- Sivuturvatyynyt
- Alamäkihidastin (HDC)
- Dynaaminen jarruvalvonta (DBC)
- Kaarrejarrutus järjestelmä (CBC)
- Sähköinen pysäköintijarrukatkaisija
- Sähkötoimiset ikkunat mukavuustoiminnolla
- Monitoimisäätimet ohjauspyörään
- Nahkainen ohjauspyörä
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Control Display - keskusnäyttö
- AUX-In liitäntä
- Radio BMW Professional
- Käynnistyksenestojärjestelmä
- Lastenistuinten ISOFIX-kiinnitys
- Väärän polttoaineen tankkauksen esto
- Ajovalojen korkeapainepesulaite
- Brake Force Display, 2-vaiheiset jarruvalot
- Welcome-light-toiminto
- Vakionopeussäädin
- Ajotietokone
- Sumuvalot
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Ilmastointilaite
- Ulkopeilien sähkölämmitys
- Sähkötoimisesti säädettävät ulkopeilit, korinväriset
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 22.9.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 14.1.2008 |
| Vetopainot | 750 kg / 2700 kg |
| Kuutiotilavuus | 2990 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 173 kw / 235 hv |
| CO₂-päästöt | 231 g / km |
| Kokonaismassa | 2955 kg |
| Omapaino | 2180 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari