Perustiedot
| Rekisterinumero | KTN-905 |
| Vuosimalli | 2018 |
| Viimeisin katsastus | 30.10.2024 |
| Ajomäärä | 105000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Fiesta |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- 1 omistaja
- Erikoismetalliväri: Ruby Red
- Huoltokirja (Viimeisin huolto tehty 17.12.2025/103tkm)
- Kahdet renkaat aluvanteilla
- Jakohihna vaihdettu 02/2026
- Comfort Pack 1a: Lämmitettävä ohjauspyörä, lämmitettävä tuulilasi ja lämmitettävät tuulilasin pesusuuttimet. (Sis. Nahkaisen ohjauspyörän ja vaihteenvalitsimen Trendiin)
- Comfort Pack 5: Automaattiset tuulilasinpyyhkijät sadetunnistimella, automaattisesti himmenevä taustapeili, kaksiääninen äänimerkki
- Driver Assistance Pack 1: Aktiivinen pysäköintiavustin, parkkitutka - anturit edessä ja takana, peruutuskamera, sähköisesti taittuvat ulkopeilit lähestymisvaloilla
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Ajotietokone
- Ajovalot - Ajovaloautomatiikka
- Ajovalot - Halogeeniprojektorivalot LED-päiväajovaloilla - LED takavalot
- Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
- Audio 54: Suomenkielinen SYNC tietoviihdejärjestelmä 8" kosketusnäytöllä
- Driver Assistance Pack 7: Vakionopeudensäädin, ajonopeudenrajoitin
- Dynaaminen kaarreajojärjestelmä
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Etu- ja takaturvavöiden muistutus
- Etuistuimet - Etumatkustajan istuin manuaalisesti 2-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Kuljettajan istuin manuaalisesti 4-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Lämmitettävät, 3-portainen lämpötilan säätö
- Etuistuimet - Urheilulliset (sis. kuljettajan säädettävä ristiseläntuki)
- Etukamera, kaistavahti, kaistanpitoavustin, ajonopeuden rajoitin ja mäkilähtöapu
- Etusäleikkö (ylempi) - kiiltävä kromi
- Ford Easy Fuel - Korkiton polttoaineen tankkausjärjestelmä
- Ford MyKey ohjelmoitava avain
- Hätäjarruvalot - Hätäjarrutilanteessa jarruvalot aktivoituvat vilkumaan automaattisesti
- Ikkunat - Edessä sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- Ilmastointi - Manuaalinen
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten
- Istuinverhoilu - Kangas
- Jarrut - Levyjarrut edessä, rumpujarrut takana
- Kattokonsoli aurinkolasikotelolla
- Kattoverhoilu - vaalea
- Keskikonsoli - Sisältää säilytyslokeron, keskikyynärnojan, kaksi mukitelinettä
- Keskuslukitus - Kauko-ohjattava
- Kevytmetallivanteet - 16" 10-puolaiset, renkaat 195/55R16
- Kolmipisteturvavyöt sekä niskatuet kaikilla istuimilla. Reunimmaisilla istuimilla esikiristimet ja voiman rajoittimet.
- Kromireunus sivuikkunoiden alalaidassa
- Kuljettajan turvavyön soljessa liukumisen esto
- Lappeenrannan automyynti 0201545840
- Lattiamatot - edessä ja takana, veluuria
- Nahkaverhoiltu vaihteenvalitsin ja käsijarrukahva
- Ohjauspyörä - Nahkaverhoiltu
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- Ovenkahvat - sisällä - Kromiviimeistellyt
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä (TPMS)
- Renkaanpaikkaussarja
- Saatavissa lisähintaan: Kotiintoimitus koko Suomeen
- Sumuvalot edessä
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Takaspoileri - Pieni
- Turvatyynyt - Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
- Turvatyynyt - kuljettajan ja etumatkustajan
- Turvatyynyt - Sivuturvatyynyt edessä
- Turvatyynyt - Sivuturvaverhot edessä ja takana
- Ulkopeilit - Lämmitettävät, korinväriset kotelot
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 20.11.2018 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.11.2018 |
| Vetopainot | 620 kg / 1000 kg |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 150 g / km |
| Kokonaismassa | 1680 kg |
| Omapaino | 1243 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Sorastajantie 4, JYVÄSKYLÄ
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Salminen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;sal;ti.;mat
Mikael Rajala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;.ra;ael;mik
Jiri Sjöman
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;an/;jom;i.s;jir
Kalle Ek
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ek/;le.;kal
Atte Kukonlehto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;hto;nle;uko;e.k;att
Atte Suoranta
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;uor;e.s;att
Petteri Suomalainen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;ala;uom;i.s;ter;pet
Miikka Niininen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ini;.ni;kka;mii
Severi Mäkinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kin;.ma;eri;sev
Mika Penttinen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;ent;a.p;mik
Mikko Vattuaho
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ho/;tua;vat;ko.;mik