Perustiedot
| Rekisterinumero | FPI-446 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Ajomäärä | 63000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Mustang Mach-E |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 610 km |
| Akkukapasiteetti ** | 98,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 150,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja
- Navigointijärjestelmä
- Kahdet renkaat
- Metalliväri
- Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
- Ilmastointi - Kaksialueinen automaatti-ilmastointi (DEATC)
- Parkkitutka, anturit edessä ja takana
- Peruutuskamera
- Etuistuimet - Lämmitettävät
- Etuistuimet - Manuaalisesti 6-suuntaan säädettävät (ylös/alas, eteen/taakse, selkänojan kallistus)
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten (takaistuimien reunapaikat)
- Pääntuet - etuistuimien pääntuet korkeuden säädöllä
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Takaistuimien esiin taittuva keskikyynärnoja 2 mukitelineellä
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä, sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Aktiivinen vakionopeudensäädin, ajolinja- ja stop&go-ruuhka-avustimella ja liikennemerkkien tunnistuksella
- Kotilatauskaapeli suko- ja voimavirtapistokkeella
- Tukee sekä vaihtovirta- että tasavirtalatausta
- Ajotietokone
- 2 x USB (Type A ja C) + 12V-virtapistokkeet keskikonsolissa edessä, 2 x USB-pistoke (Type A ja C) toisella penkkirivillä ja 12V-pistoke tavaratilassa
- FordPass Connect -modeemi
- Älypuhelimen langaton latausalusta keskikonsolin etuosassa
- Nopeuden mukaan säätyvä audiolaitteiden äänenvoimakkuus
- Suomenkielinen Ford SYNC 4 tietoviihdejärjestelmä, FordPass Connect -modeemi E-Call -toimintolla, BT-handsfree, 6 kaiutinta ja navigointijärjestelmä
- 12,4" Widescreen-mittaristo
- 15,5" kosketusvärinäyttö
- Julkisen latauksen kaapeli
- Ohjelmistopäivitykset verkon kautta (OTA)
- Valinnaiset ajotilat (Active, Whisper, Untamed)
- Ikkunat - Sähkötoimiset, yhdella painalluksella ylös/alas
- Laminoitu, ääntä eristävä tuulilasi
- Tuulilasinpyyhkijät - Automaattiset sadetunnistimella (sis. automaattisesti himmentyvä taustapeili)
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- Etuturvavöiden muistutus
- Kolmipisteturvavyöt sekä niskatuet kaikilla istuimilla. Reunimmaisilla istuimilla esikiristimet ja voiman rajoittimet.
- Takaluukku - manuaalisesti avattava
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Levyjarrut edessä ja takana
- Sähkötoiminen käsijarru
- Yhdellä polkimella ajo
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 9.9.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 9.9.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2605 kg |
| Omapaino | 2160 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy
Harri Ojala
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;ri.;har
Matias Mäkitöyli
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;oyl;kit;.ma;ias;mat
Raine Ruokola
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;ruo;ne.;rai
Emppu Klemettilä
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;til;met;kle;pu.;emp
Rene Mustakoski
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;ako;ust;e.m;ren
Juha Tuisku
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ku/;uis;a.t;juh
Sameli Ruokonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;oko;.ru;eli;sam
Vesa Luhtala
Automyyjä FI | SV
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ala;uht;a.l;ves
Joona Kivipelto
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lto;ipe;kiv;na.;joo
Joni Alkula
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;lku;i.a;jon
Veeti Saarimaa
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;aa/;rim;saa;ti.;vee
Marko Huhtikangas
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;ang;tik;huh;ko.;mar
Teppo Rintala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tal;rin;po.;tep
Jimi Esko
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sko;i.e;jim
Sami Haapaharju
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rju;aha;aap;i.h;sam
Jarmo Lieste
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ste;lie;mo.;jar
Olli-Pekka Lähdesmäki
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;esm;ahd;a.l;ekk;i-p;oll
Eetu Lager
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;r/r;age;u.l;eet
Marcus Liedes
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ede;.li;cus;mar
Oskari Kontiainen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;nti;.ko;ari;osk
Tero Lepistö
Ulkomaan sisäänostaja FI | SV | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;epi;o.l;ter
Mikael Salo
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;.sa;ael;mik