Perustiedot
| Rekisterinumero | ENB-191 |
| Vuosimalli | 2018 |
| Viimeisin katsastus | 10.1.2025 |
| Ajomäärä | 146000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | i30 5d |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Vakionopeudensäädin
- Automaattinen kaksialueilmastointi
- Peruutuskamera
- Pysäköintiavustin taakse
- 60:40 suhteessa jaettava takaistuin
- Etumatkustajan istuimen korkeussäätö
- ISOFIX kiinnikkeet lastenistuimille takaistuimella
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Pääntukien syvyyssäätö etuistuimilla
- Sähköisesti säädettävä ristiseläntuki kuljettajan istuimessa
- Säädettävä istuinlämmitys etuistuimilla
- Säädettävät pääntuet kaikilla istuinpaikoilla
- Takaistuimen kyynärnoja mukitelineillä
- ESC-ajovakauden hallintajärjestelmä
- PTC-sähköinen lämmitysvastus
- ISG moottorin sammutus- ja käynnistysautomatiikka
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Sivuturvatyynyt etuistuimilla
- Turvaverhot edessä ja takana
- Ajotietokone (käyttökielinä mm. englanti, ruotsi ja saksa)
- Nopeudenrajoitin
- Bluetooth (puhelin ja suoratoisto)
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- USB ja AUX-liitin
- Äänentoistojärjestelmä 6 kaiutinta
- Audiojärjestelmä kosketusnäytöllä (käyttökielinä mm. englanti, ruotsi ja saksa)
- Sävylasit
- Keskuslukituksen kauko-ohjaus
- Keskuslukitus
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Vaihteenvalitsimet ohjauspyörässä
- 12 V virtapistoke tavaratilassa
- Korkeussuunnassa säädettävä tavaratilan välipohja
- Suksiluukku
- Tavaratilan kuormansidontalenkit
- Tavaratilan valaistus
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä (AEB)
- Kaistavahti ja -avustin (LKAS)
- Kuljettajan vireystilan valvontajärjestelmä
- Törmäysvaroitin (FCWS)
- 12 V virtapistoke keskikonsolissa
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Karttavalot
- Kyynärnoja ja säilytyslokero lattiakonsolissa
- Lehtitasku etuistuimen selkänojassa
- Meikkipeili häikäisysuojassa
- Mukitelineet etumatkustajille
- Istuimien kangasverhoilu
- Nahkaverhoiltu vaihdekepin nuppi
- Automaattisesti kytkeytyvät ajovalot (hämärätunnistin)
- Etusumuvalot
- HBA-kaukovaloautomatiikka
- Kääntymisvalot
- LED-päiväajovalot
- Lisäjarruvalo
- Projektorityyppiset ajovalot
- Ulkopeileihin integroidut sivuvilkut
- Korinväriset puskurit
- Korinväriset ulkokahvat
- Korinväriset ulkopeilien kuoret
- Roiskeläpät edessä ja takana
- 16'' kevytmetallivanteet
- Rengaspaineiden valvontajärjestelmä
- Renkaan paikkaussarja
- Lukkiutumattomat ABS-jarrut elektronisella jarruvoiman jaolla (EBD)
- Mäkilähtöavustin (HAC)
- Sähkötoimiset lasinnostajat etu- ja takaovissa
- Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät ulkopeilit
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.1.2018 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 24.1.2018 |
| Vetopainot | 600 kg / 1400 kg |
| Kuutiotilavuus | 1353 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 103 kw / 140 hv |
| CO₂-päästöt | 125 g / km |
| Kokonaismassa | 1850 kg |
| Omapaino | 1315 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Anssi Rouhiainen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;hia;rou;si.;ans
Panu Pääkkönen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kon;aak;u.p;pan
Eetu Pätilä
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ati;u.p;eet
Tony Martin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;art;y.m;ton
Kai Kuusitie
Automyyjä FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tie;usi;.ku;kai
Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;are;.sa;kko;jaa
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy