Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | JMH-267 |
| Vuosimalli | 2019 |
| Viimeisin katsastus | 30.6.2025 |
| Ajomäärä | 127000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | KONA |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 484 km |
| Akkukapasiteetti ** | 64,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Sähköinen huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 12/2025/117tkm
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Navigaatiojärjestelmä 10,25" värikosketusnäytöllä ja KRELL Premium audiojärjestelmällä jossa 7 kaiutinta, subwoofer ja erillinen 8x 45W vahvistin, DAB, kaksois Bluetooth ja haineväantenni. Käyttökielinä mm suomi, ruotsi ja englanti
- In Cable Control Box (ICCB) latauskaapeli suko pistokkeelle
- Peruutuskamera dynaamisilla opastusviivoilla
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Älykäs vakionopeussäädin
- Automaattinen ilmastointi
- 60:40 suhteessa jaettava takaistuin
- Istuimien kangas/nahkaverhoilu
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Lämmitettävät etuistuimet
- Kuljettajan ja matkustajan sähkösäätöiset istuimet
- Kuljettajan istuimen ristiselän tuen säätö
- Akun lämmitin
- Lämpöpumppu
- HBA-kaukovaloautomatiikka
- Kääntymisvalot
- LED kauko- ja lähivalot
- LED-päiväajovalot
- LED-takayhdistelmävalot
- Ulkopeileihin integroidut sivuvilkut
- 7" LCD Supervision Cluster - digitaalinen mittaristo
- Bluetooth (puhelin ja suoratoisto)
- Langaton älypuhelimen lataus (Qi-yhteensopiva)
- USB ja AUX-liitin
- Keskuslukituksen kauko-ohjaus
- Smart Key -avaimeton lukitus- ja käynnistysjärjestelmä
- 10,5 kW kolmivaihelataus
- Mäkilähtöavustin ja alamäkihidastin
- Kaistallapitoavustin, 3 eri toimintatilaa (Lane Keep Assist, LKA)
- Blind-Spot Collision Warning (BCW) kuolleen kulman varoitusjärjestelmä
- Rear Cross-Traffic Collision Warning (RCCW) varoittaa peruutettaessa sivuilta tulevasta liikenteestä
- ESC-ajovakauden hallintajärjestelmä
- Etu-, sivu- ja ikkunaturvatyynyt
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- HUD heijastusnäyttö
- Lasinnostajien lasku ja nosto kertapainalluksella
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät ulkopeilit
- Sähköinen käsijarru
- Lukkiutumattomat ABS-jarrut elektronisella jarruvoiman jaolla (EBD)
- Tuonti-auto, tuontimaa Saksa (2021)
- Hätäjarrutusjärjestelmä, kamera+tutka (Front Collision Avoidance FCA)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.8.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.7.2019 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2170 kg |
| Omapaino | 1760 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar