Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 6 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on Mercedes-Benz E -farmari, joka on kuin tehty kesäseikkailuihin! Tämä näyttävä ja tilava suosikkifarkku AMG-paketilla tarjoaa taloudellista menoa ja fiilistä. Varusteltu mukavasti, mukana on urheilullinen nahkaverhoilu ja polttoainekäyttöinen lisälämmitin, joka pitää sinut lämpimänä viileinäkin aamuina. LED-ajovalot valaisevat tiet ja Bluetooth handsfree pitää yhteydet kunnossa. Tämä dieselkaunotar on vähäpäästöinen ja valmiina valloittamaan Suomen tiet. Jos tämä Mercedes-Benz E voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MMV-357 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 19.6.2024 |
| Ajomäärä | 156000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | E |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Tommi Kataja
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- NÄYTTÄVÄ JA TILAVA SEKÄ TALOUDELLINEN SUOSIKKIFARKKU AMG-PAKETILLA JA KOHTUU KILOMETREILLÄ!!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- 2. omistajalta
- Suomi-auto
- Ajettu vain 156tkm!
- Huoltokirja / huoltohistoria kuitteina / ns. sähköinen (asiallisesti huollettu - mm. automaattivaihteiston öljyt + suodatin vaihdettu ajomäärässä 74tkm, takailmajousituksen kompressori vaihdettu 4/2022 ja viimeisin huolto tehty 2/2026 ajomäärässä 152tkm)
- AMG Line -paketti
- Night -paketti
- Sisävalopaketti
- 9G-Tronic automaattivaihteisto Direct Select -vaihteenvalitsimella sekä ohjauspyörän vaihdenäppäimet
- Thermatic -ilmastointiautomatiikka 2-vyöhykkeinen
- Tempomat -vakionopeussäädin ja säädettävä Speedtronic-nopeusrajoitin
- Alcantara- / Artico-tekonahkaverhoilu
- Urheiluistuimet edessä osittain sähkösäätöiset
- AMG urheilullinen nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Etuistuinlämmitys
- Musta sisäkattoverhoilu
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin ns. "WEBASTO" ajastimella (alkuperäinen)
- Ambiente tunnelmavalaistus säädettävä
- LED High Performance -ajovalot ja LED päiväajovalot
- Ajovaloautomatiikka
- Multimediajärjestelmä MB Radio Audio
- Bluetooth handsfree mediantoistolla
- Navigointijärjestelmä Garmin Map Pilot
- Peruutuskamera dynaamisin ohjausapuviivoin
- Park Assist pysäköintiavustin
- Parkpilot-pysäköintitutkat edessä ja takana
- Easy Pack -takaluukku (sähköhydraulinen avaus / sulkeminen)
- ISOFIX-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
- Käännettävä / alaslaskettava takaselkänoja 40:20:40 suhteessa
- Agility Control -alusta selektiivinen iskunvaimennus
- Tummemmat takaikkunat
- Sähköllä koria vasten taittuvat sivupeilit
- ESP ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Isompi polttoainesäiliö
- Rei'itetyt etujarrulevyt
- 2x renkaat MB aluvanteilla (kesävanteet AMG 5-kaksoispuolaiset ja talvirenkaat NASTAT)
- Vetokoukku (jarrullinen vetomassa max 2100 kg!)
- Seleniitinharmaa metalliväri
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 27.10.2017 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 27.10.2017 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1950 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 143 kw / 194 hv |
| CO₂-päästöt | 120 g / km |
| Kokonaismassa | 2450 kg |
| Omapaino | 1780 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy