Perustiedot
| Rekisterinumero | F037261 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 42000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQE |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 606 km |
| Akkukapasiteetti ** | 89,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 170,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Merkkiliikkeen huoltohistoria (viimeisin huolto 28tkm 4/2025)
- 2x latauskaapelit
- MANUFAKTUR alpinen harmaa solid
- AMG-ulkopaketti
- Vetokoukku, sähkötoiminen, ESP-perävaunun vakautustoiminto (vetomassa 750 kg)
- Sähköauton ilmalämpöpumppu
- ARTICO-tekonahkaverhoilu, musta/avaruudenharmaa
- Sähkösäätöiset etuistuimet
- Etuistuimet muistipaikoilla
- Istuintuuletus ja -lämmitys etuistuimissa
- Penkinlämmittimet edessä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Thermotronic ilmastointiautomatiikka, 4-vyöhykkeinen
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin (Distronic Pro)
- Aktiivinen kaista-avustin
- Kaistavahti
- Kuolleen kulman varoittimet
- Liikennemerkkien tunnistus
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Comfort-alusta
- Apple CarPlay / Android Auto
- Avaimeton käynnistys
- Aktiivinen pysäköintiavustin
- Avaimeton sisäänkäynti
- 11 kW sisäinen laturi, vaihtovirta (AC)
- 170 kW pikalatausliitäntä, tasavirta (DC)
- Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
- Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille edessä
- Sisäkatto, musta kangasverhoilu
- Tunnelmavalaistus, 64 väriä
- LED High Performance -ajovalot
- Adaptiivinen kaukovaloavustin
- Keulamaski Mercedes-Benz kuvioinnilla
- Lämmitettävä lasinpesujärjestelmä
- Takaluukun mukavuussulkeminen
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2026)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.7.2023 |
| Teho (kW/hv) | 180 kw / 245 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2880 kg |
| Omapaino | 2385 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kempeleentie 4, OULU
Tätä ajoneuvoa myy
Veeti Leskelä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kel;les;ti.;vee
Niila Göös
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;goo;la.;nii
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tyl;man;se.;jes
Tuukka Tasala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;.ta;kka;tuu
Lauri Helin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;hel;ri.;lau
Antti Valkama
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kam;val;ti.;ant
Sami Partanen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;art;i.p;sam
Anton Hyytinen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;hyy;on.;ant
Jaakko Jussila
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ssi;.ju;kko;jaa
Kuutti Mäenpää
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;aa/;enp;.ma;tti;kuu
Juho Heikkilä
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;eik;o.h;juh
Tuukka Manninen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nni;.ma;kka;tuu
Antti Heinola
Paikallisjohtaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;nol;hei;ti.;ant