Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | MOM-715 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 74000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQE |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 606 km |
| Akkukapasiteetti ** | 89,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 170,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- AMG Line ulkopuoli
- Digital Light -ajovalot
- Istuintuuletus ja -lämmitys etuistuimissa
- Keskikonsolin somiste, musta fine structure look
- Keulamaski Mercedes-Benz kuvioinnilla
- Linjojen projisointi
- Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
- Monitoimiohjauspyörä, nahkaverhoiltu
- Premium-paketti
- Sisäkatto, nevanharmaa kangasverhoilu
- Somiste-elementit, ruskea avohuokoinen pähkinäpuu / alumiiniraidat
- Takaluukun mukavuussulkeminen
- Thermatic-ilmastointiautomatiikka, 2-vyöhykkeinen
- Vakiorenkaat
- Kiintolevynavigointi
- MBUX-navigointi Premium
- Navigointipalvelut
- Valmius EQ Remote- ja EQ Navigointipalvelulle
- Aktiivinen pysäköintiavustin
- Automaattinen lastenistuimen tunnistus etumatkustajan istuimella
- Etuistuimien nelisuuntainen ristiseläntuen säätö
- Käännettävä takaselkänoja 40:20:40
- Mukavuus-etuistuimet
- Comfort-alusta
- Dynamic select -valitsin
- Etuistuinlämmitys, automaattisesti poiskytkeytyvä, 3 tehoa
- AMG-kevytmetallivanteet, 19-tuumaiset, 5-puolaiset, aerodynaamisesti optimoidut, mustaksi maalatut, korkeakiiltoiset
- Lämmitettävä lasinpesujärjestelmä
- 11 kW sisäinen laturi, vaihtovirta (AC)
- 170 kW pikalatausliitäntä, tasavirta (DC)
- Latauskaapeli (5m, type 2, 8A) tilapäiskäyttöön kotitalouspistorasialle
- Ikkunaturvatyynyt
- Keskiturvatyyny edessä
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Kommunikaatiomoduuli (5G LTE)
- Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille edessä
- Live Traffic Information -valmius
- Mercedes-Benz-hätäpuhelujärjestelmä
- Älypuhelimen integrointi Android-puhelimelle (Android Auto)
- Älypuhelimen integrointi iPhonelle (Apple CarPlayTM)
- Älypuhelimen integrointi
- Advanced-paketti Sisältää varusteet: 14U Älypuhelimen integrointi - 608 Adaptiivinen kaukovaloavustin - 87B Ulosnousevat ovenkahvat (PDB/PDC/PDD -pakettien yhteydessä ilman koodia) - 897 Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille edessä - P49 Peilipaketti - PAI Näyttöpaketti
- Näyttöpaketti Sisältää varusteet: 321 Sormenjälkitunnistin - 464 Digitaalinen mittaristo (12,3-tuumainen) - 868 OLED-keskinäyttö (12,8-tuumainen)
- Peilipaketti Sisältää varusteet 249+500+587
- Pysäköintipaketti, sis. Peruutuskameran Sisältää varusteet: 218 Peruutuskamera - 235 Aktiivinen pysäköintiavustin
- Sisätilan valopaketti
- Digitaalinen radio
- Laajennetut MBUX-toiminnot
- MBUX Entertainment Plus -valmius
- Mercedes me -etä -ja laajennetut latauspalvelut Premium
- OLED-keskinäyttö, 12,8-tuumainen
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 2.1.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 2.1.2023 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2880 kg |
| Omapaino | 2385 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Juha Turunen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;uru;a.t;juh
Aaro Leskinen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;esk;o.l;aar
Antti-Jussi Talo
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;tal;si.;jus;ti-;ant
Jaakko Jyrkinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;rki;.jy;kko;jaa
Santeri Savolainen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;avo;i.s;ter;san
Santtu Happonen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;ttu;san
Paavo Suominen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;suo;vo.;paa
Sami Mikkanen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;ikk;i.m;sam
Sami Kopeli
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;li/;ope;i.k;sam
Elias Ojala
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;as.;eli
Niko Turpeinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ein;urp;o.t;nik
Jaakko Rask
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;sk/;.ra;kko;jaa
Lassi Ahveninen
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;eni;ahv;si.;las