Perustiedot
| Rekisterinumero | UTG-999 |
| Vuosimalli | 2024 |
| Viimeisin katsastus | 23.10.2025 |
| Ajomäärä | 13000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQT |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 280 km |
| Akkukapasiteetti ** | 45,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 75,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus kuluttaja-asiakkaille. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2025)
- Sähköinen huoltohistoria (viim.huolto suoritettu 04/26 - 12tkm)
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Asiointilatauskaapeli - Type 2
- Kotilatauskaapeli - Schuko
- 2 x Avain
- Vakionopeudensäädin
- Älypuhelimen integrointi (Apple CarPlay & Android Auto)
- Älypuhelimen langaton lataus
- Road Sign Information (liikennemerkkitunnistus)
- Bluetooth handsfree ja audio (mediantoisto)
- Sähkötoiminen lisälämmitin
- Penkinlämmittimet edessä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahka-Alcantara verhoilu
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Adaptiiviset ajovalot
- Automaattiset ajovalot
- Pysäköintitutkat eteen
- Peruutuskamera
- USB-liitäntä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Isofix-kiinnitysjärjestelmä lastenistuimille
- ARTICO / MICROCUT -osanahkaverhoilu istuimissa
- ARTICO / NEOTEX -verhoilu keskikyynärnojassa / ovipaneeleissa
- Kovalevynavigointi sis. liikennemerkkiavustin
- Pysäköintipaketti, sis. pysäköintitutkat sekä aktiivinen pysäköintiavustin
- Adaptiivinen ESP-ajovakauden hallinta
- THERMOTRONIC -täysautomaattinen ilmastointi
- EQT-sarja tekniikkaa
- AC lataus 22 kW / DC lataus 75 kW
- Latausjohto Mode 3 (tyyppi 2, 3x32A) 5m
- Apukuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet
- Kuljettajan istuimen korkeuden- ja ristiseläntuensäätö
- Tummennetut ikkunat takana
- Etu-, keski- ja sivuturvatyynyt sekä ikkunaturvaverhot
- Sähköinen käsijarru
- Sähköikkunat liukuovissa
- Ohjauspyörän korkeuden- ja etäisyydensäätö
- Nahkainen ohjauspyörä
- Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille
- MBUX-multimediajärjestelmä
- Mittariston monitoimimatriisivärinäyttö
- Liukuovi oikealla ja vasemmalla puolella
- Takaluukku ikkunalla, lämmitys, pesin ja pyyhin
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 11.11.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.2.2024 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 90 kw / 122 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2390 kg |
| Omapaino | 1874 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Miro Paavilainen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;ila;aav;o.p;mir
Hastiar Kader
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;r/r;ade;r.k;tia;has
Antti Salakari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aka;sal;ti.;ant
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari