Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | JME-948 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 3.11.2025 |
| Ajomäärä | 121000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | GLA |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 59 km |
| Akkukapasiteetti ** | 15,6 kWh |
| Suurin latausteho ** | 7,4 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Suomi-auto
- Huoltohistoria, viimeinen huolto 10/2025, 112100km
- Akun SOH-arvo 95,3%
- Kahdet renkaat, kahdet erikoisvanteet
- Schuko-kotilaturi, sekä Type 2-latausjohto
- Vakionopeudensäädin
- Tutkat edessä ja takana
- Kaistavahti
- Kosketusnäyttö
- Sähkökäyttöinen takaluukku
- Vetokoukku, sähkötoimisesti vapautettava lukitus, ESP-perävaunun vakautustoiminto
- Kaksi avainta kaukosäädöllä
- Puolnahkasisusta
- Sport-etuistuimet
- Navigaattori
- USB
- Bluetooth
- Ajomoodit
- USB-portit takana
- Automaattisesti kääntyvät, sähkötoimiset sivupeilit
- Ajonvakaudenhallintajärjestelmä
- Digitaalinen mittaristo
- 8-vaihteinen kaksoiskytkin-automaattivaihteisto 8G-DCT
- Kovalevynavigointi
- Valmius Mercedes-Benz-navigoinnille
- Thermatic-ilmastointiautomatiikka
- Peruutuskamera
- Käännettävä takaselkänoja 40:20:40
- Mukavuus-etuistuimet
- Comfort-alusta
- Dynamic select -katkaisin
- 7.4 kW sisäinen laturi, vaihtovirta (AC)
- Latauskaapeli (5m, mode 3, suora) Wallbox-kotitalousasemille ja julkisille latauspisteille, Mennekes-liitin
- Mercedes me -etä- ja latauspalvelut Plus
- GPS-antenni
- Kommunikaatiomoduuli (4G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
- Live Traffic Information-valmius
- Mercedes me-palvelu: Vehicle Monitoring, auton valvonta
- Mercedes me-palvelu: Vehicle Set-Up, auton asetukset
- Mercedes-Benz-hätäpuhelujärjestelmä
- Valmius Car Sharing -palveluille
- Valmius sähkö- ja hybridimallien lisäpalveluille
- Advantage-paketti
- Peilipaketti
- Pysäköintipaketti, sis. peruutuskamera
- Digitaalinen radio
- Touchpad monitoimisäätimen kanssa
- Latauskaapeli (5m, mode 2, suora) tilapäiskäyttöön kotitalouden kaksinapaiselle 230 V:n pistorasialle
- Tuulilasinpyyhkmiet sadetunnistimella
- Monitoimiohjauspyörä, nahkaverhoiltu
- Takaistuimen turvavöiden käytön tilanäyttö
- Easy Pack -takaluukku
- Aktiivinen jarruavustin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 22.4.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.4.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1332 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 118 kw / 160 hv |
| CO₂-päästöt | 32 g / km |
| Kokonaismassa | 2295 kg |
| Omapaino | 1775 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar