Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | SOU-359 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 16.3.2026 |
| Ajomäärä | 53000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Qashqai |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Suomi-auto
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 06/25 - 47 tkm)
- 2x Renkaat
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Lohkolämmitin ja sisätilanpistoke
- 2 x Avain
- Google Maps palvelut: haku, sää, 3D-kartat ja Google Street View
- NissanConnect navigointipalvelut A-IVC
- Mukautuvat täys-LED-ajovalot
- Around View Monitor 360°-kamerajärjestelmä
- Pysäköintitutka edessä
- Pysäköintitutka takana
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Dynaaminen ajon hallinta
- Aktiivinen luistonestojärjestelmä
- Automaattinen ilmastointi
- Kaksi ISOFIX-lastenistuimen kiinnityskohtaa takaistuimissa
- Kuljettajan istuin sähkösäädöillä
- Kuljettajan istuin säädettävällä ristiselän tuella
- Lämmitettävät etuistuimet
- Suhteessa 60:40 taittuva takaistuin
- Älykäs vakionopeudensäädin
- Automaattiset pyyhkimet ja sadetunnistin
- ABS-jarrut ja hätäjarrutustehostin
- Auto Hold -toiminto
- Sähköinen seisontajarru
- Etu- ja takaikkunoiden avaus ja sulkeminen etänä älyavaimesta
- Lämmitetty ohjauspyörä
- Monitoimiohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Ohjauspyörän kallistus ja teleskooppinen syvyyssäätö
- Apple CarPlay®
- Bluetooth (puhelin ja audio)
- älypuhelimen langaton lataus
- 12,3" täysin digitaalinen TFT-mittaristo
- 9" NissanConnect-näyttö (A-IVI DA)
- Langaton Apple CarPlay®
- USB-liitäntä edessä (Type-A)
- USB-liitäntä edessä (Type-C)
- USB-liitäntä takana (Type-A ja Type-C)
- Automaattinen takaluukun avaus handsfree-toiminnolla
- Ajonestolaite
- Aktiivinen kaistavahti
- Ennakoiva peräänajovaroitin
- Kaistavaroitin
- Kuljettajan vireystilanvalvonta
- Kuolleenkulman avustin
- Kuolleenkulman varoitin
- Liikennemerkkien tunnistus
- Liikkuvien kohteiden tunnistus
- Risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä
- 12V pistoke kojelaudassa ja tavaratilassa
- Automaattisesti himmentyvä sisäpeili
- Kangas- ja keinonahkapenkit
- Automaattinen ajovalojen tason säätö
- Automaattiset ajovalot
- LED-ajovalot edessä
- LED-päiväajovalot
- LED-signature takavalot
- Saattovalotoiminto
- Tummennetut takalasit
- ProPILOT Navi-link-toiminnolla Nopeusrajoituksen tunnistus ja nopeuden säätö - Kaistallapitoavustin - Liikenneruuhka-avustin - Hätäpysäytystoiminto - Nopeudensäätö risteyksissä, liittymissä, kiertoliittymissä sekä muissa hitaampia nopeuksia vaativissa kohdissa
- Lämmitettävä tuulilasi
- 18" timanttileikatut kevytmetallivanteet (235/55 R18)
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä
- Automaattisesti taittuvat sivupeilit
- Lämmitettävät ja sähköisesti säädettävät sivupeilit
- Etäpalvelut - ovien lukitus, valot, äänimerkki, paikannus
- Kauko-ohjattava keskuslukitus
- Älyavainjärjestelmä moottorin käynnistyspainikkeella (I-Key)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.4.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 6.4.2022 |
| Vetopainot | 725 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1332 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 116 kw / 158 hv |
| CO₂-päästöt | 144 g / km |
| Kokonaismassa | 1985 kg |
| Omapaino | 1450 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari