Perustiedot
| Rekisterinumero | ZOL-158 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 18.5.2026 |
| Ajomäärä | 116000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Qashqai |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 02/2026/108tkm
- Google Maps palvelut: haku, sää, 3D-kartat ja Google Street View
- TomTom®-palvelut: Live Traffic
- Automaattinen ilmastointi
- Sinimustat Nappanahkapenkit
- Mukautuvat täys-LED-ajovalot
- Around View Monitor 360°-kamerajärjestelmä
- Pysäköintitutka edessä
- Pysäköintitutka takana
- Etuistuimet muistitoiminnolla
- 3 säädettävää pääntukea takana
- Hierova istuin (kulj. ja etumatk.)
- Kaksi ISOFIX-lastenistuimen kiinnityskohtaa takaistuimissa
- Kuljettajan istuin sähkösäädöillä
- Kuljettajan istuin säädettävällä ristiselän tuella
- Kyynärnoja keskikonsolissa ja ovessa
- Lämmitettävät etuistuimet
- Matkustajan istuin sähkösäädöillä
- Matkustajan istuin säädettävällä ristiselän tuella
- Suhteessa 60:40 taittuva takaistuin
- Takana keskellä kyynärnoja (ja 2 mukitelinettä)
- Tasku kuljettajan etuistuimen selkänojassa
- Tasku matkustajan etuistuimen selkänojassa
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Dynaaminen ajon hallinta
- Aktiivinen luistonestojärjestelmä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Älykäs vakionopeudensäädin
- Stop/Start -järjestelmä
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Ajotilat (Sport, Normal, Eco)
- Automaattisesti säätyvät peilit peruutettaessa
- Taustapeilit muistitoiminnolla
- Apple CarPlay®
- Bluetooth (puhelin ja audio)
- älypuhelimen langaton lataus
- ProPILOT Navi-link-toiminnolla Nopeusrajoituksen tunnistus ja nopeuden säätö - Kaistallapitoavustin - Liikenneruuhka-avustin - Hätäpysäytystoiminto - Nopeudensäätö risteyksissä, liittymissä, kiertoliittymissä sekä muissa hitaampia nopeuksia vaativissa kohdissa
- 12,3" täysin digitaalinen TFT-mittaristo
- 8 Bose® -kaiutinta: 2 diskanttia, 6 korkean- ja keskitaajuuden kaiutinta ovissa
- 9" NissanConnect-näyttö (A-IVI DA)
- Bose® Personal® -bassokaiutin
- Langaton Apple CarPlay®
- Tuulilasinäyttö 10,8" (HUD)
- Kiinteä lasikatto sähköisellä kaihtimella
- Kauko-ohjattava keskuslukitus
- Älyavain kuljettajakohtaisella muistilla (penkki, audiojärjestelmä ja taustapeilit)
- Lämmitetty ohjauspyörä
- Monitoimiohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Vaihteenvalitsimet ohjauspyörässä
- Ajonestolaite
- Aktiivinen kaistavahti
- Kaistavaroitin
- Kuljettajan vireystilanvalvonta
- Kuolleenkulman avustin
- Kuolleenkulman varoitin
- Liikennemerkkien tunnistus
- Liikkuvien kohteiden tunnistus
- Risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä
- Automaattinen takaluukun avaus handsfree-toiminnolla
- LED-ajovalot edessä
- LED-päiväajovalot
- LED-signature takavalot
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä
- Sivuturvatyynyt, ikkunaturvaverhot sekä poiskytkettävä etumatkustajan turvatyyny
- Sähköinen seisontajarru
- Auto Hold -toiminto
- ABS-jarrut ja hätäjarrutustehostin
- Lämmitettävät ja sähköisesti säädettävät sivupeilit
- Automaattisesti taittuvat sivupeilit
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 10.6.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 10.6.2022 |
| Vetopainot | 725 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1332 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 116 kw / 158 hv |
| CO₂-päästöt | 144 g / km |
| Kokonaismassa | 1985 kg |
| Omapaino | 1450 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar