Perustiedot
| Rekisterinumero | L068164 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Ajomäärä | 93000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 2 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 482 km |
| Akkukapasiteetti ** | 78,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 155,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tehtaan ilmoittama toimintamatka yhdellä latauksella jopa 482 km. Toimintamatkaa vaikuttavat sääolosuhteet, ajotapa ja ajonopeus.
- Huom! Auto tulossa pian liikkeeseemme, joten tiedot tarkentuvat vielä. Kysy lisää myyjiltämme!
- Kahdet renkaat
- Huoltokirja
- Vetokoukku
- 2-vaiheinen automaatti-ilmastointi (ECC)
- Navigointijärjestelmä
- Pysäköintiavustin edessä ja takana
- Pysäköintikamera takana
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähkösäätöiset istuimet mekaanisella selkänojan kallistuksella, nelisuuntaisesti säädettävällä ristiselän tuella
- 4 USB-C -pistoketta (2 edessä ja 2 takana)
- Android-pohjainen infotainment-järjestelmä, johon kuuluu Google Assistant, Google Maps, Google PlayStore
- Apple CarPlay
- Over-the-air -päivitykset
- Polestar Connect
- Polestar-sovellus
- Digitaalinen DAB + -radio
- Korkealaatuinen audiojärjestelmä
- Sadetunnistin
- Adaptiiviset LED takavalot
- LED-ajovalot
- 19-tuumaiset kiiltosorvatut alumiinivanteet
- Kääntyvät ja kehyksettömät sivupeilit
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2026)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.3.2022 |
| Teho (kW/hv) | 300 kw / 408 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2188 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar