Perustiedot
| Rekisterinumero | NOL-588 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 25.3.2026 |
| Ajomäärä | 118000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 2 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 482 km |
| Akkukapasiteetti ** | 78,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 155,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Tuontiauto, tuontimaa Alankomaat (2026)
- Akkutakuu 8 v / 160tkm - kumpi täyttyy ensiksi (uudesta)
- Marginaaliverollinen (ei sisällä vähennettävää arvonlisäveroa)
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 03/2025 - 94tkm)
- 2x Renkaat, 1x Vanteet
- 2 x Avain
- Adaptiivinen/Mukautuva vakionopeudensäädin (ACC)
- Älypuhelimen integrointi (Apple CarPlay & Android Auto)
- BLIS (kuolleenkulman varoitin)
- Keyless Go - avaimeton kulku ja käynnistys
- 360° Kamerajärjestelmä (lintuperspektiivinäkymä)
- Panorama- lasikattoikkuna
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Adaptiiviset ajovalot
- Automaattiset ajovalot
- USB-liitäntä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Digimittaristo
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Isofix-kiinnitysjärjestelmä lastenistuimille
- Pilot LED-pikseliajovalot, Dynaamiset takavalot, LED-sumuvalot kaarrevaloilla, 360 asteen kamera, Kuljettajaa avustava Pilot Assist, adaptiivinen vakionopeudensäädin, hätäjarrutusavustin, Kuljettajaa avustava katvealueen varoitin (Blind Spot Information System, BLIS) ohjausavulla, risteävän liikenteen varoitin jarrutusavustimella ja peräänajovaroittimella, Automaattisesti himmenevät sivupeilit, Park Assist - toiminto
- Plus Lämpöpumppu (Ei sisälly Launch Editioniin), Panoraamalasikatto heijastetulla Polestar-symbolilla, Harman Kardon Premium -äänentoisto, WeaveTech-verhoilu (Charcoal tai Slate) Black Ash -koristein, Täysin sähkötoimiset etuistuimet nelisuuntaisella ristiselän tuella (kuljettajan istuimessa muistitoiminto), mekaanisesti säädettävä reisituki sekä säilytysverkot etuistuimien takana, Lämmitettävät takaistuimet, ohjauspyörä ja tuulilasinpyyhkimet, Korkeatasoinen sisätilojen valaistus, Älypuhelimen 15W induktiivinen lataus, Laukkupidike, Sävytetty takalasi
- 20" Diamond Cut alumiinivanteet
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 27.3.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 28.12.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2198 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Miro Paavilainen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;ila;aav;o.p;mir
Hastiar Kader
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;r/r;ade;r.k;tia;has
Antti Salakari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aka;sal;ti.;ant
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari