Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | F011263 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Ajomäärä | 57000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Enyaq |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 526 km |
| Akkukapasiteetti ** | 82,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 50,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- 2x Renkaat + 2x aluvanteet
- Huoltohistoria (viimeisin huolto 43tkm 4/2025)
- Metalli- ja helmiäisväri
- Vetokoukku
- Suite -designvalinta
- Sähköauton ilmalämpöpumppu
- Penkinlämmittimet edessä
- Penkinlämmittimet takana
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoilu
- Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
- Kuljettajan istuin muistipaikoilla
- Matrix LED-ajovalot
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Kaistavahti
- Liikennemerkkien tunnistus
- Avaimeton sisäänkäynti
- Avaimeton käynnistys
- Sähkötoiminen takaluukku
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Peruutuskamera
- Navigointijärjestelmä
- Apple CarPlay / Android Auto
- Älypuhelimen langaton latausalusta
- Tunnelmavalaistus
- Chrome Optic -paketti: -hopean väriset kattokaiteet -kromin väriset sivuikkunoiden reunalistat
- Automaattinen ilmastointi (3-alueinen)
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Bluetooth-matkapuhelinvarustus
- Digimittaristo
- Monitoimiohjauspyörä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Sadetunnistin
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2026)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 1.9.2021 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2642 kg |
| Omapaino | 2127 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Eero Lehto
Hyötyajoneuvomyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;eht;o.l;eer
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat