Perustiedot
| Rekisterinumero | EEY-608 |
| Vuosimalli | 2009 |
| Viimeisin katsastus | 17.9.2025 |
| Ajomäärä | 231000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Octavia |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 9 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomiauto
- Huoltokirja ( viim. 226 tkm / 10 / 2025 )
- Kahdet renkaat
- Moottorinlämmitin ja sisäpistoke
- 2 x Avain
- Ksenon-ajovalot, joissa kaarreajovalotoiminto ja automaattinen korkeudensäätö
- Penkinlämmittimet edessä
- Pysäköintitutka taakse
- Vakionopeuden säädin
- Climatronic- kaksialueinen automaatti-ilmastointi + hajut poistava aktiivihiilisuodatin
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Kaksi ISOFIX-turvaistuinten kiinnitystä takaistuimella
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lämmitettävät etuistuimet
- Ristiseläntuen säätö molemmissa etuistuimissa
- Takaistuimen kyynärnoja tavaralokerolla
- Sivupeileihin integroidut sivuvilkut
- Keskuslukituksen kauko-ohjain
- Swing-audiojärjestelmä ja CD-soitin, MP3
- Ajotietokone, jossa kaksi muistia. Toiminnot: kellonaika, ulkolämpötila, hetkellinen kulutus, keskikulutus, ajettu matka, matkan kestoaika, keskinopeus, ajomatka jäljellä olevalla tankillisella ja huollon tarpeen näyttö
- Automaattisesti tummentuva sisätaustapeili
- ESP / DSR -ajonvakatutusjärjestelmä, sis. ABS + EBV + ESBS + MSR + ASR + EDS + HBA
- ASR-vetoluistonesto
- Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä avaimella
- Ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyyny ja etuturvavöiden esikiristimet
- Matkustajan turvatyyny
- Sivuturvatyynyt
- Keskuslukitus, jossa SAFE-turvalukitus
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Jäähdytettävä ja valaistu hansikaslokero
- Elegance-viimeistely - ovipaneeleissa, keskikonsolissa ja kojelaudassa
- Apus-kevytmetallivanteet 5J x 14' 175/65R14 - Musta
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana, lapsilukko takana
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät sivupeilit
- Sähkömekaaninen ohjaustehostin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 25.6.2009 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 25.6.2009 |
| Vetopainot | 650 kg / 1300 kg |
| Kuutiotilavuus | 1798 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 118 kw / 160 hv |
| CO₂-päästöt | 155 g / km |
| Kokonaismassa | 2000 kg |
| Omapaino | 1400 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar