Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | FMO-154 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 10.12.2025 |
| Ajomäärä | 253000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Octavia |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Teemu Varkila
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Webasto kaukosäädöllä
- Vetokoukku
- 2x renkaat 2x alumiinivanteet
- Hyvät kesärenkaat mustilla 18" vanteilla.
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Parkkitutkat edessä ja takana
- Huoltohistoria. Viimeisin 242tkm 3/2026. Jakohihna 192tkm 10/2022
- Avaimeton käynnistys ja kulku
- Puolinahkaverhoilu
- Sähkötoiminen takaluukku
- Penkinlämmittimet edessä ja takana reunapaikoilla
- Android auto ja Apple carplay
- Isofix kiinnikkeet
- Xenon ajovalot
- LED lisävalo
- Kattokaiteet
- Automaatti ilmastointi
- Vaihteen valitsimet ohjauspyörässä
- Ajovaloautomatiikka
- Winter pack
- Koria vasten sähköllä taittuvat sivupeilit
- Lämmitettävä tuulilasi
- Bluetooth ja aux liitäntä
- Keskikyynärnoja ja mukitelineet
- Neliveto
- Sähkölasit
- Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin
- Sport-alusta
- Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
- Ajotietokone, jossa kolme muistia. Toiminnot: kellonaika, ulkolämpötila, hetkellinen kulutus, keskikulutus, ajettu matka, matkan kestoaika, keskinopeus, ajomatka jäljellä olevalla tankillisella ja huollon tarpeen näyttö
- Nahkainen monitoimiohjauspyörä, kolmipuolainen (radion ja puhelimen säätimet) + Tiptronic- vaihteenvalitsimet
- Nahkainen monitoimiohjauspyörä, kolmipuolainen (radion ja puhelimen säätimet)
- Bolero-audiojärjestelmä, 6,5" värillinen kosketusnäyttö
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 15.11.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.11.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1968 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 135 kw / 184 hv |
| CO₂-päästöt | 131 g / km |
| Kokonaismassa | 2063 kg |
| Omapaino | 1572 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Parolantie 65, HÄMEENLINNA
Tätä ajoneuvoa myy
Jukka Holmi
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;mi/;hol;ka.;juk
Santeri Huusko
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ko/;uus;i.h;ter;san
Heikki Pullinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lli;.pu;kki;hei
Jani Reentie
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tie;een;i.r;jan
Mika Balakin
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kin;ala;a.b;mik
Teemu Varkila
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;var;mu.;tee
Lassi Ruohonen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;hon;ruo;si.;las
Simo Koskela
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ela;osk;o.k;sim
Jasper Rinta-Jouppi
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;per;jas
Pentti Remes
Sisäänostaja
.fi;ppi;jou;nta;/ri;mes;.re;tti;pen
Anton Nuora
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ra/;nuo;on.;ant