Perustiedot
| Rekisterinumero | CNT-854 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 8.1.2026 |
| Ajomäärä | 180000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC60 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 54 km |
| Akkukapasiteetti ** | 11,6 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Neliveto
- Suomiauto
- Sähköinen huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 11/2025/163tkm
- Jakohihna vaihdettu 128tkm/02/2025
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella (273)
- Pysäköintitutka taakse ja eteen (691)
- Panoraamakattoluukku, sähkötoiminen (30)
- Automaatti-ilmastointi
- Digimittaristo
- Älypuhelimen integrointi (Apple CarPlay & Android Auto)
- Etuistuimien reisituen säätö (1101)
- Etuistuimien sähk.korkeuden ja ristiseläntuen säätö
- Etuistuimien sähköinen ristiseläntuen säätö 4-suuntaan (212)
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Lämmitettävä takaistuin, reunapaikat (752)
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähkötoim. kuljettajanistuin muistilla (47)
- Takaistuimen selkänojat alastaitettavat 40/60
- LED automaattiset kaukovalot (päälle/pois)
- LED-ajovalot, sekä "thors hammer" LED-päiväajovalot
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Avaimeton ajojärjestelmä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Sensus Audio Premium Sound by Harman/Kardon (1033)
- Sensus Connect Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Ohjauspyörä nahkaa
- Lämmitettävä tuulilasi (ei yhdessä HUD:n kanssa) (871)
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- Digital-mittaristo 12,3"
- Lämmitettävä ohjauspyörä (869)
- Sisävalaistus high level (879)
- Sähköisesti kääntyvät takaniskatuet (390)
- Intellisafe Surround (BLIS ja CTA) (603)
- City Safety -järjestelmä
- Aktiivinen kaistallapitoavustin
- Intellisafe Assist , muk.vakionopeudensäädin (132)
- Isojen eläinten havaitsemistoiminto
- Jalankulkijan sekä polkupyöräilijän havaitsemistoiminto
- Kaistavahti ja kuljettajan tarkkailutoiminto
- Liikennemerkki-informaatio
- Sivuturvatyynyt ja IC-turvaverhot
- Sähkötoimiset lapsilukot (114)
- WHIPS-suojajärjestelmä
- Sähkötoimiset ja -lämmitteiset ulkopeilit
- Sähköisesti koriavasten kääntyvät ulkopeilit
- Alamäkihidastin (HDC)
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 3.1.2020 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.1.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 288 kw / 392 hv |
| CO₂-päästöt | 56 g / km |
| Kokonaismassa | 2660 kg |
| Omapaino | 2161 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar