Perustiedot
| Rekisterinumero | FNX-411 |
| Vuosimalli | 2019 |
| Viimeisin katsastus | 12.5.2025 |
| Ajomäärä | 58000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC60 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 37 km |
| Akkukapasiteetti ** | 10,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Automaattivaihteisto Geartronic 8-vaihteinen
- Automaattinen ilmastointi ECC
- Verhoilu: Moritz nahka (xAx0)
- Pysäköintitutka taakse ja eteen (691)
- Etuistuimien reisituen säätö (1101)
- Etuistuimien sähk.korkeuden ja ristiseläntuen säätö
- Etuistuimien sähköinen ristiseläntuen säätö 4-suuntaan (212)
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Kyynärnoja edessä
- Lämmitettävä takaistuin, reunapaikat (752)
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähkötoim. kuljettajanistuin muistilla (47)
- Takaistuimen selkänojat alastaitettavat 40/60
- Takaistuimen selkänojien sähköinen vapautus
- Takakyynärnoja
- Ilmajousitus ja aktiivinen Four-C (1000)
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Kattoluukku, sähkötoiminen (30)
- Mukautuva vakionopeudensäädin jono- ja ajoaputoiminnolla
- Start/Stop -järjestelmä
- Sähkömoottori taka-akselilla
- Nopeudenrajoitin
- Automaattisesti himmenevä taustapeili (168)
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Sensus Connect Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Sadetunnistin
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- Sävylasit (25%)
- Ohjauspyörä nahkaa
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Etuturvavöiden korkeussäätö
- Turvavöiden esikiristimet
- Hätäjarrutustehostin EBA
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Törmaysvaroitin automaattisella täysjarrutuksella
- Tarkista myyjältä varustetaso
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.5.2019 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.5.2019 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 223 kw / 303 hv |
| CO₂-päästöt | 69 g / km |
| Kokonaismassa | 2660 kg |
| Omapaino | 2139 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar