Perustiedot
| Rekisterinumero | RUH-620 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 6.2.2026 |
| Ajomäärä | 60000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC60 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 53 km |
| Akkukapasiteetti ** | 11,6 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- AUTO TULOSSA!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- 1 omistaja
- Akkutesti SOH-arvo 89,4/100
- SUOMI-auto
- ALV-vähennyskelpoinen
- Täydellinen huoltokirja(viim.huolto tehty 59991km 2/2026 ja jakohihna vaihdettu 59994km 5/2026)
- Automaattinen ilmastointi ECC
- 2 x renkaat + 2 x erik.vanteet
- Automaattivaihteisto Geartronic 8-vaihteinen
- Peruutuskamera
- Verhoilu: Moritz nahka (RA00) musta
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Lämmitettävä takaistuin, reunapaikat (752)
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähkötoim. kuljettajanistuin muistilla (47)
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Panoraamakattoluukku, sähkötoiminen (30)
- Start/Stop -järjestelmä
- Sähkömoottori taka-akselilla
- Etumatkust.turvatyynyn poiskytkentä
- Kuljet. ja etumatkust. turvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Väri musts(Black Stone)
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Sensus Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä (552)
- Digital Audio Broadcasting (DAB)
- Avaimeton ajojärjestelmä
- Intellisafe Assist , muk.vakionopeudensäädin (132)
- Aktiivinen kaistallapitoavustin
- Intellisafe Surround (BLIS ja CTA) (603)
- Kaistavahti ja kuljettajan tarkkailutoiminto
- Liikennemerkki-informaatio
- Digital-mittaristo 12,3"
- Lämmitettävä ohjauspyörä (869)
- Sähkötoiminen takaluukku hands free toiminnolla (115)
- Orrefors®-kristallista valmistettu vaihteenvalitsin
- Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella (273)
- LED-ajovalot, sekä "thors hammer" LED-päiväajovalot
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 28.1.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 28.1.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 250 kw / 340 hv |
| CO₂-päästöt | 56 g / km |
| Kokonaismassa | 2660 kg |
| Omapaino | 2169 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar