Perustiedot
| Rekisterinumero | KNX-273 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 10.4.2026 |
| Ajomäärä | 132000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Fiesta |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Kahdet renkaat ja vanteet
- Lohkolämmitin+sisäpistoke
- Viimeisin huolto 05/2026
- Jakohihna vaihdettu 2025
- Tuulilasin lämmitys
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Automaattinen ilmastointi
- Suomi-auto
- Optimaalisen vaihteenvaihdon merkkivalo
- Etuistuimet - Comfort-muotoillut
- Etuistuimet - Etumatkustajan istuin manuaalisesti 2-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Kuljettajan istuin manuaalisesti 4-suuntaan säädettävä
- Etuistuimet - Lämmitettävät, 2-portainen lämpötilan säätö
- Etuistuimet - Pääntuet - Korkeussäädettävät
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Vakionopeudensäädin
- Ajotietokone
- Ford ECO -toiminto - (kuljettajan tietojärjestelmä)
- Takalasin pyyhin - pesurilla
- Tuulilasinpyyhkijät - Automaattiset sadetunnistimella (sis. automaattisesti himmentyvä taustapeili)
- Turvatyynyt - Kuljettajan ja etumatkustajan, Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä, Kuljettajan polviturvatyyny, Sivuturvatyynyt edessä, Sivuturvaverhot
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Mäkilähtöapu
- Ikkunat - Edessä sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- Ohjauspyörä - Nahkaverhoiltu
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- Ford Easy Fuel - Korkiton polttoaineen tankkausjärjestelmä
- Audio - Radio/CD, 2-rivinen monitoiminäyttö keskikonsolissa, kaukosäätöpainikkeet ohjauspyörässä, MP3-yhteensopiva, USB-pistoke keskikonsolissa, 6 kaiutinta (4 etu- ja 2 takakaiutinta)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 15.4.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.4.2016 |
| Vetopainot | 560 kg / 900 kg |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 114 g / km |
| Kokonaismassa | 1575 kg |
| Omapaino | 1121 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kempeleentie 4, OULU
Tätä ajoneuvoa myy
Veeti Leskelä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kel;les;ti.;vee
Niila Göös
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;goo;la.;nii
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tyl;man;se.;jes
Tuukka Tasala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;.ta;kka;tuu
Lauri Helin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;hel;ri.;lau
Antti Valkama
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kam;val;ti.;ant
Sami Partanen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;art;i.p;sam
Anton Hyytinen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;hyy;on.;ant
Jaakko Jussila
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ssi;.ju;kko;jaa
Kuutti Mäenpää
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;aa/;enp;.ma;tti;kuu
Juho Heikkilä
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;eik;o.h;juh
Tuukka Manninen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nni;.ma;kka;tuu
Antti Heinola
Paikallisjohtaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;nol;hei;ti.;ant